Главная Все новости Налогообложение НДС

Внимание! Законом №786 уменьшены штрафы за несвоевременную регистрацию отдельных НН и РК в ЕРНН

Законом №786 уменьшен размер штрафов за нерегистрацию НН и РК на освобожденные от НДС операции, налоговых накладных на неплательщика и для начисления компенсирующего НДС

ДПС наголосила у своєму зверненні, що Президент підписав Закон №786-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо функціонування електронного кабінету та спрощення роботи фізичних осіб – підприємців» (він же законопроект №2524), який Верховна Рада України ухвалила 14 липня 2020 року.

В повідомленні йдеться, що лля платників ПДВ, які сплачують єдиний податок та застосують квартальний звітний період, першим місячним звітним періодом визначено липень 2020 року.

Також зменшено розмір штрафів за порушення платниками ПДВ граничного строку для реєстрації податкових накладних та/або розрахунків коригування до таких податкових накладних в ЄРПН:

  • у разі відсутності реєстрації – 2,5 % (було 5 %) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше 1700 гривень (було 3 400 гривень);
  • у разі несвоєчасної реєстрації – 1 % (було 2 %) від обсягу постачання без ПДВ, але не більше  510 гривень (було 1 020 гривень).

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, крім деяких змін, які набирають чинності через 3 місяці з дня опублікування закону та з 1 січня 2021 року.

 

UPD_07/08/2020

Законом №786 зменшено розмір штрафів за нереєстрацію ПН та РК, датованих до 23 травня 2020 р. і складених на звільнені від ПДВ операції, на неплатника та для нарахування «компенсуючого» ПДВ. Про це ми зауважували тут.

***

Читайте також: Штрафи за несвоєчасну реєстрацію ПН та РК за Законом №466

***

УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело
ГНСУ
Рубрика:
Налогообложение / НДС
Теги:
Ответственность , НДС , Налоговая накладная , Штрафы

Обратите внимание: новостная лента «Дебет-Кредит» содержит не только редакционные материалы, но также статьи сторонних авторов, разъяснения сотрудников фискальной службы и т.п.

Данные материалы, а также комментарии к ним, отражают исключительно точку зрения их авторов и могут не совпадать с точкой зрения редакции.

Редакция не идентифицирует лица комментаторов, а не модерирует тексты комментариев и не несет ответственности за их содержание.

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Комментарии: 1

Новости по теме

Консультации по теме