ДФС у Дніпропетровській області звертає увагу фізичних осіб – підприємців (далі – ФОП), що підставою для зняття ФОП з обліку у відповідному контролюючому органі є відомості про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності такої ФОП за її рішенням, або за судовим рішенням, або у разі її смерті, або оголошення її померлою, або визнання її безвісно відсутньою, а також відомості відповідної реєстраційної картки.
Норми встановлені пп. 1 п. 11.18 розділу XI Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 р. №1588 із змінами та доповненнями (далі – Порядок №1588).
Дата зняття з обліку ФОП відповідає даті отримання відомостей про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності ФОП.
Дані про зняття з обліку ФОП передаються контролюючим органом за основним місцем обліку такого платника податків до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) із зазначенням: дати та номера запису про зняття з обліку, назви та ідентифікаційного коду контролюючого органу, у якому платника податків знято з обліку.
При цьому, фізична особа – суб’єкт господарювання повинна закрити усі рахунки відкриті у фінансових установах для такої фізичної особи – суб’єкта господарювання (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб).
Якщо після припинення підприємницької діяльності ФОП залишились незакритими його рахунки у фінансових установах (крім рахунків, відкритих для зарахування коштів на вимогу фізичних осіб), контролюючий орган доводить до відома цих установ таку інформацію, повідомляє дату та номер відповідного запису в ЄДР, а також дату зняття з обліку платника податків у контролюючому органі (пп. 7 п. 11.18 розділу XI Порядку №1588).
***
Читайте також:
- ФОП припиняє свою діяльність: коли звітувати з ЄСВ?
- Як сплачувати та звітувати з ЄСВ ФОПу у разі припинення його діяльності?
- Підприємець-«загальносистемник» припиняє свою діяльність: в які строки подати ліквідаційні звіти?
- Підприємницьку діяльність припинено: чи можна отримати довідку про доходи?
- Як сплачувати ЄСВ підприємцю у разі припинення та реєстрації діяльності в одному місяці?
- ФОП оштрафували за несплату ЄСВ після припинення його діяльності: чи правомірно?
- ФОП припинив діяльність: що з його договорами?
- Після припинення діяльності ФОП податківці не мають права застосовувати штрафи, – рішення ВС