
Податковий експерт Вікторія Величко на своїй сторінці в Інстаграмі наголосила: витрати ФОПа — це не про “що хочу, те й купую з бізнес-рахунку”.
Навіть якщо у Приват24 усе гарно оплачується і проходить — для податкової це не аргумент.
Є витрати, які ніколи не вийде обґрунтувати як підприємницькі:
- Одяг для себе
- Відпустка за рахунок ФОПа
- Подарунки собі коханому
- Продукти чи послуги для особистого користування
Що буде, якщо податкова знайде такі витрати?
Все це буде, якщо ці витрати віднести до витрат ФОПа на загальній системі оподаткування. Якщо це витрати фізособи, то донарахувань не буде!
Але тут треба керуватися Законом про підприємництво щодо вільного розпорядження коштами ФОПа. Нині податкова із цим погоджується, але позиція часто змінюється. Тому краще перевести кошти на рахунок фізособи та вільно використовувати.
Наостанок експерт навела головне правило: Оплачуєте витрати з рахунку ФОПа → повинно бути підтвердження, що це для бізнесу.
І тоді питань від ДПС немає! Навіть при зміні позиції!
Від себе додамо: В одній з ІПК податківці зазначили, що ФОП має право вільно користуватися коштами для власних потреб з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.
У цій ІПК ДПС навіть зробила такий висновок: У разі якщо ФОП – платник єдиного податку другої групи, який є одночасно засновником ТОВ, здійснює поповнення статутного капіталу ТОВ грошовими коштами, які знаходяться на банківському рахунку ФОПа, то підстави для позбавлення ФОПа статусу платника ЄП другої групи відсутні, за умови дотримання вимог ст. 291, 292 ПКУ.
Тобто вони не заперечили можливість здійснення з рахунку платежів, які не стосуються його діяльності. Водночас вони не вбачають у такому внеску і порушень умов перебування на єдиному податку!