ДПС у Тернопільській області інформує, що згідно з п. 292.1 ст. 292 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) доходом платника єдиного податку:
- для фізичної особи – підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 ПКУ. При цьому до доходу не включаються отримані такою фізичною особою пасивні доходи у вигляді процентів, дивідендів, роялті, страхові виплати і відшкодування, доходи у вигляді бюджетних грантів, а також доходи, отримані від продажу рухомого та нерухомого майна, яке належить на праві власності фізичній особі та використовується в її господарській діяльності;
- для юридичної особи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ст. 292 глави 1 розд. XIV ПКУ.
При цьому, п. п. 6 п. 292.11 ст. 292 глави 1 розд. XIV ПКУ визначено, що до складу доходу платника єдиного податку не включаються суми коштів, що надійшли як оплата товарів (робіт, послуг), реалізованих у період сплати інших податків і зборів, встановлених ПКУ, вартість яких була включена до доходу юридичної особи при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу фізичної особи – підприємця.
Враховуючи зазначене, якщо суб’єктом господарювання у період перебування на загальній системі оподаткування було включено вартість реалізованих товарів (робіт, послуг) до складу доходу при обчисленні податку на прибуток підприємств або загального оподатковуваного доходу, то суми коштів за такі товари (роботи, послуги), які надійдуть на рахунок платника єдиного податку третьої групи у період його перебування на спрощеній системі з особливостями оподаткування, встановленими п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, не включаються до складу його доходу.
Відповідні роз’яснення розміщені на вебпорталі ДПС за посиланням.
***
Читайте також:
- Як рахується обсяг доходу за календарний рік для обрання спецгрпупи ЄП?
- Як та коли сплачувати ЄП «єдинникам» при обранні ставки 2%?
- За яких умов податківці можуть відмовити у реєстрації платниками ЄП зі ставкою 2%?
- Перейшли на ЄП зі ставкою 2%: як отримати новий витяг з реєстру?
- У «єдинника» 4 групи є переплата з податку, але він перейшов на ставку 2%: яка доля переплати?
- Що є доходом для юрособи-«єдинника» при обранні ставки 2%?