Головна Усі новини Спрощена система Фізособи — підприємці на загальній системі

Фізособа-«загальник» сплатив орендні платежі за наступний рік: що з витратами?

ФОП має право включати до складу витрат суму сплачених орендних платежів на підставі документального підтвердження факту їх сплати

ДФС у Тернопільській області розповідає, що відповідно до п. 177.2 ПКУ об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи – підприємця.

Оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб – підприємців, які отримані протягом календарного (звітного) року від провадження господарської діяльності (п. 177.1 ПКУ).

Фізичні особи – підприємці на загальній системі оподаткування зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат (далі – Книга ), у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюється записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати (п. 177.10 ПКУ).

Порядок ведення Книги фізичними особами – підприємцями на загальній системі оподаткування встановлений наказом Міндоходів від 16.09.2013 р. №481 (далі – Порядок).

Згідно з п. 8 порядку у графі 8 «Інші витрати, пов’язані з отриманням доходу» фізична особа – підприємець відображає суму фактично понесених інших витрат, безпосередньо пов’язаних з одержанням доходу, зокрема, витрати на сплату орендних та комунальних платежів, які повинні бути документально підтверджені.

Отже, фізична особа – підприємець має право включати до складу витрат суму сплачених орендних платежів, які безпосередньо пов’язані з одержанням доходу протягом календарного (звітного) року на підставі документального підтвердження факту їх сплати.

 

Від редакції:
 
Податківці свій висновок зробили на підставі Порядку заповнення книги обліку. Але слід ще враховувати пп. 177.4.4 щодо інших витрат ФОПа. А в ньому не говориться про безпосередній зв'язок з одержанням доходу протягом календарного (звітного) року. Така ж відповідь міститься й в ЗІР. Тож для конкретизації даного питання краще звертатися за індивідуальною консультацією  до ДФС. 
 
***
 
Читайте також:
Джерело
ДФC у Тернопільській області
Рубрика:
Спрощена система / Фізособи — підприємці на загальній системі
Теги:
Витрати , Оренда , ПДФО , Підприємці

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі

Хочете отримувати

найважливіші новини від «Дебету-Кредиту»?