ДФС у Кіровоградській області повідомляє, що відповідно до ст. 21 КЗпП трудовим договором є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізособою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізособа зобов’язується виплачувати працівникові зарплату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.
Отже, фізособі–підприємцю для прийняття працівника на роботу необхідно заключити трудовий договір з таким працівником відповідно до норм КЗпП.
ДФС звертає увагу, що відповідно до п. 297.3 ПКУ ФОП – платник ЄП виконує передбачені ПКУ функції податкового агента у разі нарахування (виплати, надання) оподатковуваних ПДФО доходів на користь фізособи, яка перебуває з ним у трудових або цивільно-правових відносинах.
При цьому облік найманих працівників ФОП повинна вести самостійно з додержанням умови перебування на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності щодо граничної кількості найманих працівників у відповідній групі платників єдиного податку.
Від редакції
Нагадуємо, що фізособа-«єдинник»:
- І групи - не може мати працівників,
- ІІ групи - може мати працівників, але їх кількість обмежена у 10 осіб;
- ІІІ групи - може мати будь-яку кількість працівників.
Якщо не дотримуватися цих умов, фізособа-«єдинник» втратить право перебувати на спрощеній системі.