Податківці у підкатегорії 107.01.05 ЗІР зауважили, що Законом №3219 внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Так, пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше ніж до 1 серпня 2023 року, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.
Пунктом 12 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що для платників єдиного податку, які скористалися правом не сплачувати єдиний податок відповідно до пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, нараховані контролюючим органом суми авансових внесків з єдиного податку, суми штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року.
Податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються таким платникам єдиного податку за періоди, за які був фактично сплачений єдиний податок, що відображені в декларації платника єдиного податку.
Від редакції: Підкреслимо, що в Е-кабінеті досі не реалізована функція щодо списання боргу. Тож наразі чекаємо від ДПС вирішення цієї проблеми, й тоді у стані розрахунків з бюджетом цей борг не зазначатиметься.
Але якщо територіальні податківці цього не зроблять, то є вже законна підстава скаржитися та добиватися виправлення помилкового нарахування.