• Посилання скопійовано

ДПС має списати технічний борг «єдинників» 1 та 2 груп (поки що в Е-кабінеті це не реалізовано)

Нараховані суми авансів з ЄП для ФОПів 1 та 2 груп, суми штрафів та пені підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року. Але поки що у ДПС так і не зʼявилося технічної можливості виконати цей обовʼязок

ДПС має списати технічний борг «єдинників» 1 та 2 груп (поки що в Е-кабінеті це не реалізовано)

Податківці у підкатегорії 107.01.05 ЗІР зауважили, що Законом №3219 внесено зміни з 01.08.2023, зокрема, до підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.

Так, пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що тимчасово, з 1 квітня 2022 року до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, але не пізніше ніж до 1 серпня 2023 року, фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої групи мають право не сплачувати єдиний податок.

Пунктом 12 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ встановлено, що для платників єдиного податку, які скористалися правом не сплачувати єдиний податок відповідно до пп. 9.1 п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, нараховані контролюючим органом суми авансових внесків з єдиного податку, суми штрафних санкцій та пені за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку в порядку та у строки, визначені ПКУ, підлягають скасуванню (анулюванню) за відповідні періоди з 1 квітня 2022 року по 31 липня 2023 року.

Податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховуються таким платникам єдиного податку за періоди, за які був фактично сплачений єдиний податок, що відображені в декларації платника єдиного податку.

 

Від редакції: Підкреслимо, що в Е-кабінеті досі не реалізована функція щодо списання боргу. Тож наразі чекаємо від ДПС вирішення цієї проблеми, й тоді у стані розрахунків з бюджетом цей борг не зазначатиметься. 

Але якщо територіальні податківці цього не зроблять, то є вже законна підстава скаржитися та добиватися виправлення помилкового нарахування.

Джерело: Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс

Рубрика: Спрощена система/ФОП на єдиному податку

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ФОП на єдиному податку»