• Посилання скопійовано

Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи

НСЗУ сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану суму на місяць. Це дозволить врахувати фактичне навантаження на команди

Уряд змінив правила оплати експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи

НСЗУ сплачуватиме експертним командам з оцінювання повсякденного функціонування особи за кожну розглянуту справу, а не фіксовану суму на місяць. Це дозволить врахувати фактичне навантаження на команди та зробити розподіл коштів справедливішим. Розповідає Урядова "гаряча лінія" 1545.

Відповідні зміни ухвалив Уряд постановою «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 13.01.2023 р. №28 і від 24 грудня 2024 р. №1503».

 

Як було?

Раніше вартість послуг адміністраторів та експертних команд з оцінювання повсякденного функціонування особи встановлювалася як глобальна ставка на місяць у розмірі 92 360,1 гривні за кожну таку команду, що функціонує в закладі охорони здоров’я. При цьому існувало обмеження — не більше 333 тис. гривень на місяць для одного закладу охорони здоров’я.

Така система не враховувала різницю в навантаженні між різними командами.

 

Як стало?

Нова вартість послуг встановлюється як 1847,2 гривні за розгляд однієї справи (прийнятого рішення).

Фактична вартість послуг адміністраторів та експертних команд на місяць визначається як добуток вартості послуг за розгляд однієї справи (прийнятого рішення) та кількості розглянутих справ (прийнятих рішень).

Щомісяця до 5 числа МОЗ передаватиме НСЗУ дані про кількість створених експертних команд та розглянутих справ (прийнятих рішень) за звітний місяць з електронної системи оцінювання повсякденного функціонування особи.

Оплата за новою системою буде розраховуватися з липня. Тож перші кошти за результатами роботи експертних команд медзаклади отримають у серпні.

Нова система прямо пов'язує фінансування з фактичним обсягом виконаної роботи (кількістю розглянутих справ). Це означає, що команди, які опрацьовують більшу кількість справ, отримають пропорційно більше фінансування, ніж ті, у кого менше навантаження.

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»