• Посилання скопійовано

Компенсація за пошкодження та знищення окремих видів нерухомості через війну: як її отримати?

Після подання заяви через Дію потрібно чекати на спеціальну комісію, яка прийде на місце, щоб зробити оцінку вартості пошкодження. Складається акт про пошкодження, фіксується, що саме пошкоджено. Потім на основі цього акта замовлятимуть роботи з відновлення

Компенсація за пошкодження та знищення окремих видів нерухомості через війну: як її отримати?

Безоплатна правова допомога розповідає, що прийнятий 23 лютого 2023 року Верховною Радою України ЗУ «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації» №7198 (набрання  чинності 22.05.2023 р.) спрямований на відновлення та створення нової інфраструктури після закінчення війни в нашій країні, розвитку ринку будівельної галузі, створення нових робочих місць, а головне – забезпечення населення житлом.

Власник пошкодженого/зруйнованого будинку або квартири може самостійно подати заяву:

  • через «Дію»;
  • через Центр надання адміністративних послуг;
  • через органи соцзахисту;
  • через нотаріуса.

Подати заяву можна незалежно від того, де ви перебуваєте.

Після подання заяви потрібно чекати на спеціальну комісію, яка прийде на місце, щоб зробити оцінку вартості пошкодження. Складається акт про пошкодження, фіксується, що саме пошкоджено. Потім на основі цього акта замовлятимуть роботи з відновлення.

Слід зазначити, що документами, які підтверджують знищення майна, можуть бути матеріали технічної інвентаризації, що засвідчують факт знищення майна, довідки органів внутрішніх справ, акт про пожежу, офіційні висновки інших установ або організацій, які відповідно уповноважені засвідчувати факт знищення майна тощо.

Також необхідно зареєструвати у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно припинення права власності на зруйноване житло. Для цього слід звернутися до державного реєстратора та подати: акт обстеження житла; документ, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна.

Розмір компенсації визначатиметься за результатами оцінки вартості відновлення відповідного майна з урахуванням ступеня його пошкодження відповідно до встановленої урядом методики.

Граничний розмір компенсації у вигляді об’єкта нерухомого майна не може перевищувати вартості 150 кв. м за один об’єкт нерухомого майна.

Отримувач матиме також право на отримання нерухомості, вартість якої перевищує граничний розмір компенсації, за умови оплати різниці між вартістю об’єкта нерухомості та сумою компенсації.

Отримати компенсацію згідно з Законом №7198 зможуть фізичні особи – громадяни України які є: власниками пошкоджених та/або знищених об’єктів нерухомого майна; особами, які здійснили інвестування та фінансування будівництва об’єктів житлового будівництва щодо яких отримано право на виконання будівельних робіт та які не прийнято в експлуатацію; членами житлово-будівельних (житлових) кооперативів, які викупили квартиру, інше житлове приміщення кооперативу, але не оформили право власності на нього; або є спадкоємцями вказаних осіб.

Також можуть отримати компенсацію об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, управителі багатоквартирних будинків, житлово-будівельні (житловими) кооперативи, які здійснюють утримання відповідних будинків, щодо відновлення пошкодженого спільного майна багатоквартирного будинку.

Звертатися за отриманням компенсації можна  під час дії воєнного стану та протягом 90 календарних днів після його припинення або скасування.

Консультувала, помічник юриста сектору «Міжгірське бюро правової допомоги» Надія Янчук

Джерело: Безоплатна правова допомога

Рубрика: Суспільство і життя/Суспільство, події

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Суспільство, події»