Отримати компенсацію за програмою єВідновлення можна лише у тому випадку, коли правовстановлюючі документи на житло внесені до Державного реєстру речових прав. Про це нагадала голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«Програма єВідновлення працює, коли вся інформація про житло внесена до реєстру. Зробити це можна там, де людині зручніше, – через ЦНАП, державного реєстратора або нотаріуса», – наголосила Шуляк.
Вона додала, що наразі вже маєже 2 тис. нотаріусів долучені до програми єВідновлення.
«У них є доступ до реєстрів і вони працюють по всій Україні. На порталі Дія можна подивитися, де знаходиться найближчий нотаріус, який внесе правовстановлюючі документи до реєстру», – зауважила очільниця профільного парламентського комітету.
За її словами, програма компенсацій ефективно працює, кошти на виплати є. Крім того, з виплатами допомагають міжнародні структури.
«До програми єВідновлення долучилися наші міжнародні партнери. Майже 200 млн доларів надає Світовий банк на виплати за пошкоджене житло. Також Банк розвитку Ради Європи надає 100 млн євро на виплати за зруйноване житло. Це гарний показник і шанс долучати до програми інших міжнародних партнерів», – підсумувала Шуляк.