• Посилання скопійовано

З 1 січня усі РРО повинні щоденно звітувати до ДПС в електронному режимі

Який апгрейт чекає на касові апарати і у скільки це виллється?

З 1 січня усі РРО повинні щоденно звітувати до ДПС в електронному режимі

До Нового року на підприємців очікує сюрприз. Вони мають змінити обладнання, бо доведеться щодня звітувати податковій через Інтернет про усі продажі за день. У сервіс-центрах кажуть: нових касових апаратів із такими функціями наразі взагалі немає. Тому на першому етапі намагатимуться осучаснити наявні моделі, приєднати до них модеми, з яких і надсилатимуть податківцям інформацію.

З 1 січня податківці миттєво дізнаватимуться, скільки, якого товару і на яку суму продав кожен магазин країни. Підприємці, що користуються касовими апаратами, звітуватимуть до податкової віртуально. Інформація з розрахункових приладів щодня надходитиме на сервер служби. Це полегшить життя усім. Принаймні, так вважають податківці. Крамницям не треба буде витрачати гроші на папір та зберігати 3 роки контрольні стрічки. А податківцям простіше буде контролювати бізнесменів.

Сергій Крухмальов, директор департаменту ДПС України: «Щоденний звіт і щоденна кількість трансакцій, проведених по тому чи іншому електронному контрольно касовому апарату, і не буде потреби виходити на перевірки, бо вся неаналітична інформація формуватиметься на рівні ДПС України».

Але касових апаратів з такими функціями в Україні наразі немає. Виробники кажуть, що спочатку спробують переобладнати наявні моделі. Тобто підключити до них модеми, які й пересилатимуть податківцям потрібну інформацію. Зрештою, в будь-якому разі підприємцям доведеться доплатити за апргейд наявних касових пристроїв або надалі купувати нові. 

Володимир Копись, конструктор касових апаратів: «Не менше десь у районі 100 ? 200 доларів коштуватиме сам модем. Процедура введення в експлуатацію також описана, і я так думаю, що сервісні центри теж будуть за це брати якісь кошти, бо їм треба зарплату людям своїм платити, які будуть це проводити».

У сервіс-центрах тепер ламають голови, як адаптувати моделі до вимог податківців. А от бізнесмени ще навіть не всі знають про нові норми.

На українських підприємствах ? сотні тисяч касових апаратів. І якщо для великих мереж їх оновлення хоча й недешева справа, та, принаймні, з Інтернетом проблем не буде. А от як щодня звітуватимуть, приміром, крамниці у селах, незрозуміло.

Данило Гетманцев, юрист: «Не всі встигнуть переобладнати свої реєстратори розрахункових операцій, і це матиме негативні наслідки для економіки, тому я вважаю, що вдалим буде певний перехідний період, протягом якого підприємці зможуть працювати як на старій, так і на новій технології».

За новими правилами, якщо касовий апарат протягом 72-х годин не матиме зв’язку з сервером, його роботу автоматично блокуватимуть. Однак наразі сама податкова лише розробляє вузол, де зберігатимуть усю інформацію. Обіцяють його запустити 28 грудня. На те, щоб випробувати нову систему, виділили півроку. А вже з липня підприємців, які не переведуть касові апарати на нову технологію, штрафуватимуть.

 

На підставі: Телеканал UBR

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»