ДФС у Київській області розповідає, розрахунковий документ – це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених Законом №265, і зареєстрованим у встановленому порядку РРО або заповнений вручну – це встановлено ст. 2 Закону №265.
Спільним Наказом №331/137 встановлено форму та зміст електронного проїзного (перевізного) документа на залізничному транспорті.
Проте, оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів автомобільним, авіаційним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, тому вони не можуть вважатись розрахунковими документами у розумінні Закону №265.
Для підтвердження витрат на придбання електронних квитків на зазначені види транспорту необхідним є пакет документів:
- оригінал розрахункового або платіжного документа, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);
- роздрук на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут/квитанція);
- оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;
- посадочний документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).
***
Читайте також: