«Вісник. Офіційно про податки»
Суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу, зобов’язані щоденно друкувати на РРО (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки у разі здійснення розрахункових операцій (п. 9 ст. 3 Закону про РРО).
Вимоги щодо реалізації фіскальних функцій РРО для різних сфер застосування затверджено постановою №199. У п. 2 цих Вимог наведено поняття «зміна» — це період роботи РРО від реєстрації першої розрахункової операції після виконання Z-звіту до виконання наступного Z-звіту.
Усі режими роботи РРО, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, мають блокуватися, зокрема у разі перевищення максимальної тривалості зміни (п. 7 Вимог №199).
Тобто тривалість зміни РРО — це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 год. Цим і обумовлено вимогу виконувати Z-звіт щодня.
Таким чином, у разі якщо суб’єкт господарювання працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (Z-звіт) має роздруковуватися кожного дня після закінчення робочої зміни, але не пізніше 24.00 цього дня.
Андрій Цимбалюк,
головний державний ревізор-інспектор
***
Читайте також:
- Як роздруковувати Z-звіт при цілодобовій робочій зміні?
- Чи можна зберігати готівку у сейфі у вихідні дні?
- Обережно – залишок готівки в скриньці РРО. Свіжі роз'яснення від ДФС
- Отримали з каси розмінну монету чи залишили її у скриньці РРО? Слід провести операцію «службове внесення»