• Посилання скопійовано

Оподаткування доходів, отриманих від продажів через цифрові платформи: бути чи не бути?

Южаніна розглянула законопроєкт Мінфіну про обов’язкову передачу цифровими платформами даних про всіх продавців, що здійснили хоча б одну операцію протягом року. А Гетманцев вказав, що не пропустить його без неоподаткованого мінімуму для власних вживаних речей

Оподаткування доходів, отриманих від продажів через цифрові платформи: бути чи не бути?

Ми вже писали, що Мінфін оприлюднив законопроєкт, яким планується встановлення обов’язку для операторів цифрових платформ здійснювати збір певної інформації про користувачів таких цифрових ресурсів та щороку подавати до ДПС звіт про доходи.

Це логічне продовження компанії контролю за торгівлею фізособами товарами в Інтернеті. Ми наводили інформацію, що якщо ви продаєте товари більше трьох разів протягом року і не зареєстровані як ФОП, податківці вважатимуть таку діяльність підприємницькою і вимагатимуть не тільки сплати податків, а і застосування РРО/ПРРО (якщо цього вимагає закон).

Тепер цю тему у своєму Фейсбуці розглядяє і Ніна Южаніна.

Вона пояснює, звідки взялася тема оподаткування доходів, отриманих від продажів через цифрові платформи.

Мінфіном підготовлено законопроєкт, яким передбачено щорічне передання цифровими платформами (а це і OLX, і Prom, і ROZETKA і т.д.) до податкової даних стссовно продавців, які зареєстровані на платформі та якими протягом року здійснено хоча б одну операцію.

Також цим законопроєктом передбачено, що такі цифрові платформи будуть податковими агентами та мають утримувати з отриманих (продавцями – фізичними особами) доходів ПДФО та військовий збір

На думку нардепки, Мінфіном дуже вибірково імплементуються положення документів ЄС та ОЕСР.

Так, Мінфін проігнорував передбачені Директивою Ради (ЄС) 2021/514 від 22 березня 2021 (Директива DAC7) пороги операцій, у разі досягнення яких дані продавця передаються до податкової. 

У країнах ЄС такі пороги діють, і до податкової передаються дані тільки стосовно тих продавців, дохід від продажу товарів яких перевищив 2000 євро або було здійснено 30 та більше продажів на рік. 

У нас же, на думку Мінфіну, має передаватись інформація про усі без винятку операції, а також оподатковуватись усі кошти фізичної особи з 1 гривні.

І саме ця позиція Мінфіну була озвучена на робочій групі з обговорення цього проєкту закону.

 

Позиція Гетманцева про законопроект Мінфіну щодо оподаткування доходів, отриманих з цифрових платформ

Гетманцев також висловився у своєму Телеграм-каналі про цей законопроєкт. А саме: "Коротко – законопроект до ВРУ не поданий, всі зради і аларми є точно передчасними. 

Можу запевнити, що у будь-якому випадку, Комітет не пропустить законопроект без неоподаткованого мінімуму для людей, що продають власні вживані речі. Оподаткування має бути справедливим. 

Тому ця "зрада" – також не зрада."

Автор: Брік Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Готівковий обіг та каса

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Готівковий обіг та каса»