
ДПСУ наказом від 16.05.2025 №491 внесла зміни до наказу ДПС від 21.12.2020 №744 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій», а саме - затвердила у новій редакції Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.
Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, які дозволені до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 202 моделі. У попередньому реєстрі було 208 моделей, тобто реєстр зменшився на шість моделей.
Завантажити новий реєстр РРО з сайту ДПС >>>
З нашим довідником «Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій» можна ознайомитися за посиланням. Більше довідників, калькуляторів, класифікаторів та тематичних добірок від редакції «Дебет-Кредит» дивіться у розділі services.dtkt.ua.
Ніна Южаніна у своєму Телеграм каналі зауважує, що 51 день з дня першого оприлюднення (на сайті Мінфіну) та 125 днів з дня набрання чинності наказом Мінфіну від 16.12.2024 №601 про зміни у формах фіскальних чеків знадобилося для включення в Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій РРО, які виконують вимог цього наказу. Про сам наказ та зміни у фіскальних чеках ми писали тут та тут відповідно.
Увага! Новий Реєстр РРО містить 27 моделей РРО, які відповідають усім вимогам законодавства.
Усі ж, хто використовує якусь іншу з 175 моделей РРО, навіть якщо вони створюють чеки за новими формами, формально є порушниками. Але чи вважатимуть їх такими податківці та чи штрафуватимуть їх?
Про це запитує у своєму блозі і Ніна Южаніна: «До цього моменту ДПС була «лояльною» до цих порушень, та чи залишиться такою і надалі?»
Вона вважає, що основні реквізити фіскального чека треба визначати на рівні закону, і тільки їх відсутність має впливати на невизнання його розрахунковим документом. Тільки так, на її думку, можна захистити платників податків «від хаосу, який створює Мінфін з податковою».