Держфінмоніторинг надав рекомендації стосовно застосування окремих вимог Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» в частині: проведення ідентифікації нерезидентів; з’ясування відомостей про власників істотної участі; класифікації клієнтів з урахуванням критеріїв ризику.
Так, відповідно до ст. 9 Закону «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» суб’єкт первинного фінмоніторингу зобов’язаний на підставі поданих офіційних документів або засвідчених в установленому порядку їх копій здійснювати ідентифікацію клієнтів, які проводять фіноперації. З метою ідентифікації юросіб суб’єктам первинного фінмоніторингу слід з’ясувати відомості про власників істотної участі в юрособі та відомості про контролерів юр особи.
При здійсненні такої ідентифікації суб’єкту первинного фінансового моніторингу рекомендується діяти наступним чином:
- якщо засновниками клієнта є виключно фізособи – з’ясувати відомості про фізосіб, що володіють 10 і більше % статутного капіталу;
- якщо серед засновників клієнта є одна чит кілька юросіб, які володіють 10 та більше % статутного капіталу – з’ясувати відомості про фізосіб, що є контролерами юросіб засновників клієнта. Тобто прямо чи опосередковано, самостійно чи спільно з близькими родичами володіють часткою в юрособі, що відповідає еквіваленту 50 та більше % статутного капіталу або голосів юрособи;
- якщо засновником клієнта є юрособа (особи), яка володіє 10 та більше % статутного капіталу (засновник 1-го рівня), і засновником цієї юрособи (осіб) є юрособа, що володіє 50 та більше % статутного капіталу засновників 1-го рівня (засновники 2-го рівня), то слід з’ясувати відомості про фізсіб, що є контролерами засновників 2-го рівня, тощо.