• Посилання скопійовано
Вилучено з «Моїх новин»

Рекрутингові компанії поки залишаться на ринку

Вилучено з «Моїх новин»

Верховна Рада прийняттям закону "Про зайнятість населення" фактично заборонила діяльність кадрових агентств

Цій статті більше 3-х років. Українське законодавство складне і мінливе, тож на даний момент редакція не гарантує її 100% актуальність. У разі сумнівів скористайтесь пошуком, щоб читати свіжіші статті і консультації, або зверніться за допомогою до нашого ШІ-консультанта.

До недавнього часу в Україні існувало два види "посередників з працевлаштування": кадрові агентства (їх послуги з пошуку роботи оплачували потенційні кандидати на вакансії) та рекрутингові компанії (з ними розраховувалися роботодавці за фактом прийняття співробітника на роботу). Перших на ринку більше не буде, пише "Коментарі".

"Суб'єктам господарювання, які надають посередницькі послуги в працевлаштуванні, отримувати від громадян, яким надані такі послуги, гонорари, комісійні та інші винагороди, відтепер заборонено", -- пояснила юрист Юркомпанії "Алексєєв, Боярчук і партнери" Дар'я Кирилова. Новий закон також вперше закріплює в Україні такі поняття як: "рекрутинг" (діяльність підприємств, що надають посередницькі послуги з працевлаштування), "аутстаффінг" (послуга виведення персоналу за штат роботодавця) і "аутсорсинг" (діяльність підприємств, що здійснюють наймання співробітників для виконання ними робіт в іншого роботодавця).

Те, що компанії, які надавали шукачам недостатньо професійні послуги, заробляючи виключно на гонорари від громадян, опинилися поза законом. Однак закон змушує піти з ринку також частина компаній, які працюють "по-білому", кажуть експерти.

Зокрема, як стверджує партнер компанії Executive Search "Анкор СВ" Алла Коняєва, в документі занадто багато туманних формулювань, які потребують роз'яснень. Наприклад, посередникам, що надають послуги з працевлаштування, заборонено направляти співробітників на робочі місця в компанію, в якій протягом року відбувалося скорочення штату. "Одна скорочена одиниця - це вже достатньо для заборони чи ні?", -- задається питанням експерт.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу! Матеріали в розділі «Новини», а також коментарі до них можуть містити аналітичні погляди сторонніх експертів та представників державних органів. Редакція докладає зусиль для перевірки достовірності даних, проте думка авторів може не збігатися з позицією редакції.

Оскільки податкове та бухгалтерське законодавство постійно змінюється, ми рекомендуємо використовувати наведену інформацію як довідкову та звертатися за індивідуальною консультацією перед прийняттям фінансових рішень. Редакція здійснює модерацію коментарів відповідно до Редакційної політики сайту.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»