• Посилання скопійовано

Триває реформа держрегулювання: тепер прийнято рішення щодо скасування окремих ліцензій від МОЗ

МРГ з дерегуляції рекомендувала скасувати 49% інструментів держрегулювання у сферах компетенції МОЗ та підпорядкованих центральних органів виконавчої влади. Ще 25% інструментів – ліцензій, дозволів, погоджень і та ін. запропоновано осучаснити

Триває реформа держрегулювання: тепер прийнято рішення щодо скасування окремих ліцензій від МОЗ

Міжвідомча робоча група з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності (МРГ з дерегуляції) рекомендувала скасувати 49% інструментів державного регулювання у сферах компетенції Міністерства охорони здоров’я та підпорядкованих центральних органів виконавчої влади. Ще 25% інструментів – ліцензій, дозволів, погоджень і та ін. запропоновано осучаснити.

Відповідні рішення ухвалено на засіданні МРГ з дерегуляції, яку очолюють Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«Проаналізовано ще понад 90 чинних інструментів держрегулювання. Ми дійшли висновку, що майже половина з них не несе необхідного функціоналу з захисту інтересів держави та суспільства, є застарілими чи дублюючими і має бути скасована. Ще чверть потребує осучаснення, що теж відображено в рекомендаціях Міжвідомчої робочої групи. Продовжуємо оздоровлювати регуляторне поле, усуваючи барʼєри для бізнесу. Створення сприятливого інвестиційного та бізнес-клімату – одне з найважливіших завдань сьогодні, реалізація якого дасть поштовх розвитку економіки», – зазначила Перший  віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Так, зокрема, рекомендовано скасувати низку висновків державної санітарно-епідеміологічної експертизи для різних сфер діяльності. Наприклад, висновок щодо об'єктів поводження з відходами. 

До скасування рекомендовані також, зокрема:

  • Дозвіл на виробництво, переробку та реалізацію продуктів харчування і харчових добавок, предметів гігієни та санітарії, косметично-парфумерних виробів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, товарів побутової хімії та дитячого асортименту; 
  • Дозвіл на використання небезпечних факторів; 
  • Погодження на документацію на розроблення, виготовлення і використання нових машин, механізмів, устаткування, інших засобів виробництва, нових технологій, виробничих процесів;
  • Погодження схем передпроєктної документації, що стосується районного планування і забудови населених пунктів, курортів тощо.

Ці інструменти є дублюючими чи обтяжливими для бізнесу, отже, мають бути скасовані.

Крім того, до скасування рекомендовано низку застарілих та неактуальних інструментів:

  • Висновок атестаційно-експертний, що підтверджує наявність в особи цілительських здібностей;
  • Дозвіл спеціальний на зайняття народною медициною (цілительством);
  • Дозвіл на використання есенції, що призначені для ароматизації одних видів продуктів для інших продуктів;
  • Дозвіл на використання нової добавки;
  • Свідоцтво про державну реєстрацію дезінфекційного засобу;
  • Дозвіл на відкриття аптек з відхиленням від нормативів мінімального забезпечення населення державними та комунальними закладами охорони здоров'я, що здійснюють реалізацію лікарських засобів та ін.

МРГ також рекомендувала оптимізувати інструменти держрегулювання, що виконують важливу функцію із захисту інтересів держави та суспільства та мають залишитися. Зокрема, буде оптимізовано ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, висновок щодо якості лікарського засобу тощо.

Нагадаємо, раніше МРГ сформувала пропозиції щодо скасування чи оптимізації більше 70% інструментів держрегулювання зі сфери компетенції Міністерства економіки та понад 80% – Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів. Також запропоновано скасувати або осучаснити майже третину чинних інструментів державного регулювання у сферах авіації, автомобільних доріг, безпеки на транспорті, залізниці, зв’язку, судноплавства, туризму.

Міжвідомчу робочу групу з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання господарської діяльності створено рішенням Уряду 13 січня 2023 року. До робочої групи увійшли, зокрема, представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучено експертів Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID Конкурентоспроможна економіка України, USAID/UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Держрегулювання/Ліцензії і дозволи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Ліцензії і дозволи»