На брифінгу під час засідання Уряду Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков розповів про заходи щодо удосконалення державного нагляду та контролю. Нововведення прописані в законопроекті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення державного нагляду (контролю) та визначення сфер господарської діяльності, що підлягають державному нагляду (контролю)», підтримані Урядом.
«Прийняття цього закону може створити революцію у сфері відносин між суб’єктами господарської діяльності і державними органами контролю», — заявив Олександр Потімков під час зустрічі зі ЗМІ.
Законопроект передбачає визначення єдиного переліку органів державного нагляду, а також перелік видів господарської діяльності, які органи контролю можуть перевіряти.
«На сьогодні жоден спеціаліст, жоден орган не може сказати, скільки у нас існує органів нагляду і контролю», - наголосив Олександр Потімков.
Також законопроектом передбачається виключити як підставу для проведення позапланових перевірок звернення юридичних осіб.
Перший заступник Голови Держпідприємництва Олександр Потімков зазначив, що велика кількість позапланових заходів контролю ініціюється недобросовісними конкурентами.
У зверненнях фізичних осіб повинно бути доведено, що порушення підприємця призвели до матеріальної шкоди або ж порушено гарантоване Конституцією України право на безпечні і здорові умови праці, безпечність продукції, робіт і послуг тощо.
Служба бачить доцільним проведення комплексної планової перевірки суб’єкта господарювання протягом календарного року спільно усіма органами контролю, які відповідно до закону можуть здійснювати такі заходи. А плани проведення таких заходів мають заздалегідь оприлюднюватися на сайтах.
В онлайн-доступі будуть нормативно-правові акти, дотримання яких перевіряється під час здійснення заходів нагляду (контролю). Крім того, заборонятиметься перевірка додержання вимог актів, щодо яких не забезпечено вільний та безоплатний доступ суб'єктів господарювання. На веб-сайтах органів державного нагляду (контролю) буде розміщена узагальнена інформація про результати перевірок та виявлені типові порушення, роз'яснення щодо змісту відповідних вимог нормативно-правових актів.
Окрім того, Олександр Потімков звернув увагу представників мас-медіа, що з 1 липня 2013 року набув чинності закон, який забороняє зупинку виробництва і діяльності суб’єкта господарювання без рішення суду. Інспектор одноосібно не має права закрити підприємство.
Довідково: