• Посилання скопійовано

Кабмін визначив правила етичної поведінки держслужбовців

Уряд затвердив правила етичної поведінки державних службовців, дія яких також поширюється на керівників державних підприємств

Кабмін визначив правила етичної поведінки держслужбовців

Відповідну постанову Кабміну від 11.02.2016 р. №65 було опубліковано на Урядовому порталі.

Державні службовці у своїй діяльності відповідно до правил керуються принципами етики державної служби, що ґрунтуються на положеннях Конституції України, законодавства про державну службу та запобігання корупції, а саме:

1) служіння державі і суспільству: забезпечення державних інтересів під час виконання завдань та функцій держави; сприяння реалізації прав та законних інтересів людини і громадянина; формування позитивного іміджу держави.

2) гідної поведінки: повагу до гідності інших осіб; ввічливість та дотримання високої культури спілкування; доброзичливість і запобігання виникненню конфліктів у стосунках з громадянами; недопущення, у т. ч. поза державною службою, дій і вчинків, які можуть зашкодити інтересам держслужби чи негативно вплинути на репутацію держслужбовця.

3) доброчесності: спрямованість дій на захист публічних інтересів, забезпечення пріоритету загального блага громадян над особистими, приватними або корпоративними інтересами; неприпустимість використання державного майна в особистих цілях; недопущення наявності конфлікту між публічними і особистими інтересами; нерозголошення та невикористання інформації, що стала відома у зв’язку з виконанням державним службовцем своїх обов’язків, у тому числі після припинення державної служби.

4) лояльності: добросовісність щодо виконання рішень ВР, Президента, Кабміну та державного органу, в якому працює держслужбовець, незалежно від своїх власних переконань і політичних поглядів; утримання від будь-яких проявів публічної критики діяльності держорганів, їх посадових осіб; коректне ставлення до керівників і співробітників держоргану під час виконання державним службовцем своїх обов’язків.

5) політичної нейтральності: недопущення впливу політичних інтересів на дії та рішення державного службовця; відмову від публічної демонстрації політичних поглядів і симпатій; уникнення використання символіки політичних партій під час виконання своїх обов’язків.

6) прозорості і підзвітності: відкритість та доступність інформації про діяльність державного службовця, крім випадків, визначених Конституцією та законами України.

Водночас для державних службовців першої та другої категорії передбачено:

 - ведення обліку телефонних розмов та особистих зустрічей з представниками політичних партій, народними депутатами України, суб’єктами господарювання або їх уповноваженими особами, а також надання інформації про такі розмови та зустрічі у порядку, встановленому законодавством про доступ до публічної інформації;

 - ведення обліку фактів використання транспортних засобів, майна, інших матеріальних та нематеріальних активів, наданих за рахунок фізичних чи юридичних осіб у службових цілях.

7) сумлінності: добросовісне, чесне та професійне виконання державним службовцем своїх обов’язків, виявлення ініціативи і творчих здібностей; постійне підвищення рівня своєї професійної компетентності; недопущення ухилення від прийняття рішень та відповідальність за свої дії та рішення.

Під час прийняття на державну службу особа ознайомлюється з цими правилами та зобов’язана їх дотримуватися у своїй подальшій службовій діяльності.

За порушення цих правил державні службовці несуть дисциплінарну відповідальність відповідно до закону.

Джерело: Закон&Бізнес

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»

  • ФОПи з прифронтової зони зможуть отримати гранти
    Уряд розширює підтримку бізнесу у прикордонних та прифронтових регіонах. КМУ ухвалив рішення про збільшення максимального розміру гранту за програмою «Власна Справа» до 500 тисяч грн для підприємців, які ведуть або планують розпочати діяльність у цих областях
    07.04.202553
  • Проблеми ринків товарів і послуг України в умовах воєнного стану: деталі від Держпродспоживслужби
    Під час засідання круглого столу було докладно розглянуто можливості та особливості оптимізації моделей розвитку окремих ринків товарів та послуг, у тому числі на основі застосування сучасних цифрових інструментів
    07.04.202520
  • Кожен має право на бездимний простір, – Держпродспоживслужба
    В Україні заборонено куріння, вживання та використання тютюну, предметів, пов’язаних з їх вживанням, трав’яних виробів для куріння, е-сигарет, пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння, кальянів у громадських місцях
    05.04.202550
  • Зміни у правилах держреєстрації: законопроєкт від Мін'юсту
    За проєктом від Мін'юсту реєстраційні дії на підставі судових рішень проводитимуться за зверненням заявника та через е-систему. Для звернення заявника із судовим рішенням достатньо буде вказати номер провадження, і держреєстратор отримуватиме судове рішення
    04.04.202554
  • Мінфін навів нові кроки до прозорої митниці
    Першим з урядових рішень стала постанова про затвердження Порядку проведення психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа, прийнята 1 квітня 2025 року
    04.04.202528