• Посилання скопійовано

Створено Національний комітет з промислового розвитку

Уряд прийняв рішення про створення Національного комітету з промислового розвитку, який має стати механізмом вирішення проблем вітчизняної промисловості та створення передумов для вироблення конкурентного національного продукту

Створено Національний комітет з промислового розвитку

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду зазначив"Зараз завдання Комітету - не просто стати структурою, яка утворена сьогодні, а реальним механізмом діагностики проблем національної промисловості, напрацювання механізмів і реальних, конкретних рішень, які дадуть можливості нам сьогодні отримати конкурентний, якісний, національний продукт".

"Наше завдання - просуватися по цих параметрах догори, а не падати вниз", - заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр зазначив, що Уряд працював декілька місяців над створенням Комітету розвитку промисловості, відбулося багато обговорень.

Команда Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на чолі з Першим віце-прем'єр-міністром Степаном Кубівим із залученням промисловців, підприємців, виробників, науковців напрацювали відповідні рішення, що дозволять започаткувати дієвий механізм відродження української промисловості, зазначив Володимир Гройсман.

Голова Уряду запропонував стати виконавчим директором Комітету промислової політики народному депутату, члену Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Анатолію Гіршфельду.

Також узгоджено позицію щодо створення посади заступника Міністра економічного розвитку і торгівлі з питань промисловості та департаменту, що буде в координації надавати підтримку розвитку промисловості. Також до Експертної ради буде залучено Комітет Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва, представників Асоціації профспілок, реального сектору та науки.

"Парламент, Уряд, Президент, Комітет - ми напрацюємо усі необхідні рішення, і ви побачите, система буде кардинально змінюватися. У нас є 3, 5, 7 речей, за які можемо взятися і дати гарний результат, і будуть створені десятки тисяч робочих місць. Це є абсолютно реально", - зазначив Прем’єр-міністр.

Голова Уряду наголосив, що Україна відстає від країни світу за показниками імпорту засобів виробництва, сировини, споживчих товарів, ефективності промисловості.

За його словами, до такої ситуації призвела непрофесійна політика та популізм, що провадилася раніше. "Подивіться, яке падіння 1998 - 2012 рік, війни ж не було, просто професіонали управляли країною, - зазначив він. - Інвестували в себе, а не в країну".

Так, державне замовлення на підготовку кадрів не відповідає потребам реального ринку. "Ми готуємо, фактично, за державні кошти безробітних, а готуємо на таких технологіях і засобах виробництва, що їх немає в реальному секторі", - зазначив Володимир Гройсман.

У цьому контексті Прем’єр-міністр також виступив за інтеграцію науки до процесу відродження промисловості, щоб "наука мала прикладне застосування в реальному секторі економіки".

Прем’єр-міністр наголосив, що Україна має колосальні можливості в розвитку національної економіки. За його словами, позитивні сигнали щодо зростання економіки можна подвоїти та зробити сталим. За рік можливо дати серйозний поштовх до розвитку національного продукту виробництва, поглиблення переробки, створення доданої вартості на території України, переходу від сировинного типу економіки, висловив переконання Володимир Гройсман.

Джерело: Урядовий портал

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»