• Посилання скопійовано

Березневі новації: що і для кого зміниться?

11 важливих змін і подій, які очікують українців у березні 2017 року

Березневі новації: що і для кого зміниться?

1) Нова податкова накладна та звітність з ПДВ

1 березня 2017 р. набув чинності наказ Мінфіну від 23.02.2017 р. № 276, яким викладено у новій редакції податкову накладну та декларацію з ПДВ. Докладно про це тут>>

 

2) З 1 березня діють нові ставки акцизного податку на алкогольні напої, що підлягають маркуванню марками акцизного податку

Відповідні зміни внесено до пп. 215.3.1 ПКУ Законом № 1791-VIII.

Так, ставки акцизного податку на спирт етиловий та інші спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво  збільшено на 12% (на вина кріплені, вермути, вина ігристі та газовані, пиво, сидр і перрі (без додання спирту)) та на 20% (на лікеро-горілчану продукцію, інші зброджені напої з доданням спирту, спиртовмісні харчові продукти з вмістом спирту етилового більше 8,5 відс. об’ємних одиниць, зокрема на настоянки гіркі ароматичні).

Ознайомитися з новими ставками можна у довіднику. Докладно ж про ці зміни читайте в аналітиці від редакції та роз’ясненні податківців.

 

3) З 01.03.2017 р. — нова Методика нормативної грошової оцінки земель сільгосппризначення

Кабмін постановою від 16.11.2016 р. № 831 затвердив нову Методику нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, яка суттєво спрощує процедуру проведення грошової оцінки. Докладінше про це у новині.

 

4) Збільшено розмір допомоги на поховання

З 1 березня 2017 року допомога на поховання застрахованих осіб (крім потерпілих на виробництві) становитиме 4 100 грнБільше про це тут>> 

 

5) Невикористані у 2016 році СПД ліцензії на експорт та імпорт товарів, визначені постановою №1176, з 1 березня уже не дійсні!

Кабмін постановою від 28.12.2016 р. № 1009 затвердив перелік товарів, експорт та імпорт яких підлягатиме ліцензуванню у 2017 році. Також постановою визначено, що невикористані у 2016 році суб’єктами підприємницької діяльності ліцензії на експорт та імпорт товарів, визначених у постанові КМУ від 30.12.2015 р. № 1176, дійсні до 1 березня 2017 р., якщо інше не передбачено відповідними міжнародними договорами України. Докладніше тут>> 

 

6) З 1 березня  набрали чинності зміни до Національного класифікатора продукції та послуг ДК 016:2010

Зміни внесено наказом  Мінекономрозвитку від 16.02.2017 р. № 211 до розділу 01, що містить продукцію сільського господарства, мисливства та пов’язані з цим послуги.

 

7) З 1 березня змінено оклади працівників державних нотаріальних контор

 Уряд постановою від 21.02.2017 р. №84 упорядкував оплату праці працівників державних нотаріальних контор та державних нотаріальних архівів.  Зокрема, передбачено збільшення розмірів посадових окладів в середньому у 2,5-3 рази, а також встановлення єдиних розмірів посадових окладів без застосування групи за оплатою праці, до яких належать області і міста залежно від чисельності населення.

 

8) Відновлено перерахунок щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві

З 1 березня у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати у галузях національної економіки за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, щомісячні страхові виплати будуть перераховані усім потерпілим на виробництві та членам їх сімей, що мають право на такі виплати. Про це йдеться у листі Фонду НВВ від 23.01.17 р. № 32-06-2 .  Відновлення такого перерахунку передбачено Законом №1774.

 

9) З 1 березня знову зростають тарифи на електроенергію

Проте це останній з п'яти запланованих етапів підвищення тарифів для населення, ініційованих Урядом ще в 2015 році. Скільки тепер доведеться платити за електроенергію – читайте тут.

 

10) з 19 березня зміниться облік платників податків та реєстрація платниками ПДВ

 Мінфін наказом від 21.12.2016 р. №1125  затвердив зміни до Порядку обліку платників податків і зборів та Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість. Докладно про зміни, які відбудуться для платників податків, читайте в аналітиці від редакції.

 

11) Не пізніше 31 березня запроваджується використання держреєстраторами прав на нерухомість, держреєстраторами юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, нотаріусами захищених носіїв особистих ключів під час доступу до Єдиних та Державних реєстрів 

Мін'юст наказом від 31.10.2016 р.  №3086/5 запровадив використання державними реєстраторами прав на нерухоме майно, держреєстраторами юридичних осіб, ФОП та громадських формувань, нотаріусами захищених носіїв особистих ключів під час доступу до Єдиних та Державних реєстрів, держателем яких є Міністерство юстиції. Встановлено, що держреєстратори використовують захищені носії особистих ключів з моменту впровадження відповідного програмного забезпечення Єдиних та Державних реєстрів, але не пізніше 31 березня 2017 року. Більше тут>>

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»