• Посилання скопійовано

Уряд пропонує дозволити туроператорам здійснювати транскордонні валютні перекази

За словами міністра економіки, якщо надати туроператорам можливість працювати із України, то це надасть змогу забезпечити надходження до державного бюджету від 55 до 70 млн доларів США

Уряд пропонує дозволити туроператорам здійснювати транскордонні валютні перекази

Мінекономіки повідомляє, що Уряд пропонує дозволити туроператорам та турагентам витрачати придбану в Україні валюту на розрахунки із закордонними партнерами за туристичні послуги. Таке рішення було прийняте на засіданні Кабінету Міністрів 28 квітня 2023 року.

«На початку війни НБУ заборонив здійснювати розрахунки по імпортним операціям з рахунків, відкритих на території України, за виключенням товарів критичного імпорту. Це вплинуло на діяльність туроператорів і призвело до того, що більшість із них вимушені вести свою діяльність на території інших країн. Якщо не забезпечити врегулювання окресленої проблеми на державному рівні, то податки від їхньої діяльності будуть перераховані до бюджетів інших країн, на території яких українські туроператори наразі вимушені проводити свою діяльність через наявні валютні обмеження в Україні», - заявила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

За її словами, орієнетовний обсяг потреби у здійсненні транскордонних валютних операцій на 2023 рік становить 250 - 300 млн доларів США. Якщо надати туроператорам можливість працювати із України, то це  надасть змогу забезпечити надходження до державного бюджету від 55 до 70 млн доларів США.

Враховуючи важливість питання відновлення ринку туристичних послуг, Урядом пропонується включити до Переліку НБУ, який дозволить транскордонні перекази, такі послуги:

  • послуги з тимчасового розміщення (проживання), а також пов’язані з цим супутні послуги (готельні послуги, послуги з організації харчування в закладах громадського харчування, послуги з організації дозвілля в культурно-розважальних закладах, організація та надання трансферів, оренда транспорту);
  • послуги з придбання квитків на авіаційний, залізничний, автомобільний, річковий, морський транспорт, бронювання та оплати круїзів, оренди морських і річкових човнів, катерів та інших суден;
  • послуги з організації екскурсійного обслуговування, міжнародних заходів спортивного, виставкового, ділового та подієвого призначення;
  • послуги з бронювання пакетів туристичних послуг.

Джерело: Міністерство економіки України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»