• Посилання скопійовано

Як здійснюватиметься моніторинг геологічного середовища в Україні?

Таке рішення дозволить створити одну з восьми підсистем нової державної системи моніторингу довкілля, яка наразі будується в Україні за європейськими стандартами та є однією з умов інтеграції нашої країни до ЄС

Як здійснюватиметься моніторинг геологічного середовища в Україні?

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України розповідає, що Кабінет Міністрів затвердив Порядок здійснення моніторингу геологічного середовища.

Це дозволить створити одну з восьми підсистем нової державної системи моніторингу довкілля, яка наразі будується в Україні за європейськими стандартами та є однією з умов інтеграції нашої країни до ЄС.

Моніторинг геологічного середовища здійснюватиметься на двох рівнях:

  • Держгеонадрами та Національною академією наук України;
  • підприємствами-надрокористувачами.

Підприємства досліджуватимуть прості геологічні системи та подаватимуть інформацію у рамках щорічної звітності щодо обліку запасів корисних копалин. На рівні держави здійснюватиметься моніторинг територій загальнодержавного значення – наприклад, стану надр континентального шельфу або ділянок, де захоронюються радіоактивні та небезпечні відходи тощо.

Загалом під моніторинг підпадатиме мінерально-сировинна база України, масиви підземних вод, екзогенні та ендогенні геологічні процеси, геофізичні поля, геохімічний стан ландшафтів.

Результати моніторингу відображатимуть стан геологічного середовища по території країни загалом. На основі досліджень проводитимуть геологічне картування території України для оцінки її стану та змін, що відбулися внаслідок господарської діяльності та воєнних дій.

Загалом інформація про стан довкілля за всіма підсистемами державного моніторингу буде доступною кожному на ЕкоСистемі.

«Якісний моніторинг дозволить державі оперувати достовірними даними та на їх основі приймати ефективні управлінські рішення – для покращення, збереження та відновлення геологічного середовища в Україні. Таким чином ми зможемо розробляти комплекс заходів для попередження і стримування деградації земель, запобігання їх забрудненню, а також сприяти раціональному використанню природних ресурсів. Громадськість ж отримає вільний доступ до відповідної екологічної інформації.  Це критично важливо як зараз, в умовах воєнного стану, так і в процесі післявоєнного відновлення», – зазначив міністр Руслан Стрілець.

Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»