• Посилання скопійовано

Україна готується до запуску системи торгівлі квотами

Система торгівлі квотами дозволить Україні реалізувати свої кліматичні амбіції через встановлення лімітів на викиди СО2 та надання підприємствам стимулів для декарбонізації

Україна готується до запуску системи торгівлі квотами

Україна наближається до запуску національної системи торгівлі викидами (СТВ), що є частиною виконання вимог Угоди про асоціацію з ЄС. Система дозволить встановлювати ліміти на викиди СО2, стимулюючи декарбонізацію та сприяючи досягненню кліматичних цілей країни.

У зв’язку з цим Європейська Бізнес Асоціація звертається до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з пропозиціями змін до Проєкту Розпорядження КМУ, зокрема щодо коригування строків для підготовки аналітичного звіту та розробки регуляторної бази.

Експерти Асоціації вважають, що строки для підготовки аналітичного звіту у 2024 – 2025 роках є надто амбітними через складність досліджень і консультацій. Вони пропонують перенести деякі заходи на 2025 рік і залучити фахівців із відповідним досвідом.

Асоціація рекомендує впроваджувати СТВ поступово:

  1. Перезапуск МЗВ – починаючи з 2025 року, з мінімум трьома роками повноцінного функціонування перед початком пілотної фази.
  2. Розроблення регуляторної бази – процес, що відбуватиметься паралельно з першим етапом і, за оцінками компаній Комітету, може тривати 2-3 роки.
  3. Пілотна фаза СТВ – починаючи з 2028 року.
  4. Повноформатна фаза СТВ – починаючи з 2031 року, за умови, що мине щонайменше три роки після припинення або скасування воєнного стану та завершиться мінімум трирічний період після запуску пілотної фази.

Пілотна фаза СТВ стане важливим етапом для вдосконалення системи, надаючи додаткову інформацію для її розвитку. Під час підготовки потрібно визначити нормативно-правові акти, які мають бути прийняті до її запуску, а також ті, що можуть бути доопрацьовані після завершення. Експерти підкреслюють важливість підготовки економіки до приєднання до схеми торгівлі квотами ЄС (EU ETS), зокрема через посилення міжвідомчої співпраці та адаптацію платформ управління. Також важливо визначити адміністратора системи, яким може стати одне з міністерств або новостворена інституція.

Система торгівлі квотами дозволить Україні реалізувати свої кліматичні амбіції через встановлення лімітів на викиди СО2 та надання підприємствам стимулів для декарбонізації. Ціна на викиди буде відображати зміни в економічній та природоохоронній ситуації.

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»