• Посилання скопійовано

Як зареєструвати ФОПа без бюрократичних пасток: деталі від Мінʼюсту

Для держреєстрації фізособи подається заява про державну реєстрацію ФОПа. У ній можна також зазначити своє бажання обрати спрощену систему або зареєструватися платником ПДВ, або надати інформацію про набуття особою статусу е-резидента

Як зареєструвати ФОПа без бюрократичних пасток: деталі від Мінʼюсту

Хочеш працювати на себе і втілювати свої ідеї у життя? Тоді тобі точно потрібно зареєструвати ФОПом! Це не так складно, як здається, і ми тобі в цьому допоможемо.

Південне міжрегіональне управління Міністерства юстиції зазначає, що згідно з частиною першою статті 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі – Закон) для державної реєстрації фізичної особи  подаються такі документи:

  • заява про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця,  в якій ти можеш також зазначити, чи бажаєш обрати спрощену систему оподаткування, чи зареєструватися як платник ПДВ, або інформацію про набуття особою статусу електронного резидента (е-резидента) (форма заяви за посиланням);
  • нотаріально засвідчена письмова згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника чи органу опіки та піклування – для фізичних осіб 16 років, які не мають повної цивільної дієздатності, але хочуть займатися підприємницькою діяльністю;
  • договір (декларація) про створення сімейного фермерського господарства – у разі створення сімейного фермерського господарства відповідно до Закону України "Про фермерське господарство".

А якщо документи подає представник особи, то до вже зазначених додається нотаріально засвідчена копія документа, який підтверджує його повноваження, а саме: нотаріально посвідчена довіреність або та, яку видано відповідно до законодавства іноземної держави.

Водночас слід зазначити, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 25-1 Закону можна зареєструвати ФОПа онлайн за допомогою порталу “Дія”. Для цього потрібно:

  • У Дії натиснути «Подати заяву».
  • Авторизуватися або зареєструватися у кабінеті громадянина.
  • Заповнити онлайн-заяву.
  • Поставити підпис електронним ключем.
  • Статус своєї заяви можна перевіряти в кабінеті громадянина. Повідомлення про результат надійде на електронну пошту або до кабінету.

Державна реєстрація фізичних осіб – підприємців на підставі документів, поданих у паперовій та електронній формі, проводиться безоплатно та незалежно від їх місцезнаходження протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів.

Джерело: Міністерство юстиції

Рубрика: Держрегулювання/Інше

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Інше»