• Посилання скопійовано

Бізнес закликав Мінфін вирішити питання критеріїв можливості виконання податкового обовʼязку під час війни

Бізнес закликав Мінфін розробити Положення (щодо можливості чи неможливості виконання обов’язків) таким чином, щоби платники податків могли скористатись своїм правом без зайвих бюрократичних процедур

Бізнес закликав Мінфін вирішити питання критеріїв можливості виконання податкового обовʼязку під час війни

В Україні на час дії воєнного стану було запроваджене право скористатися відстрочкою сплати податків і зборів та подання звітності з зобов’язанням зробити це згодом, протягом шести місяців після скасування воєнного стану. Розповідає ЕВА.

Варто зазначити, що Податковий кодекс (ПКУ) встановлює необхідність Міністерству фінансів визначити порядок підтвердження неможливості виконання податкового обов’язку. Водночас ця норма перекликається і з положеннями ПКУ щодо настання форс-мажору, який визнано Торгово-промисловою палатою через військову агресію російської федерації проти України. Хоча при цьому ПКУ не уточнює спосіб у який можна скористатись нормами про форс-мажор.

На погляд експертів Європейської Бізнес Асоціації, платникам податків має бути надана безумовна можливість скористатись відповідною підставою для звільнення від відповідальності. Відповідно, ми закликаємо Мінфін розробити Положення (щодо можливості чи неможливості виконання обов’язків) таким чином, щоб платники податків могли скористатись своїм правом без зайвих бюрократичних процедур. Ми очікуємо від Мінфіну роз’яснення щодо застосування норм про звільнення від відповідальності на підставі настання форс-мажорних обставин. Ми очікуємо, що таке роз’яснення буде максимально сприятливим для платників податків.

Також хочемо зазначити, що Асоціацією раніше вже був направлений лист до Державної податкової служби та Мінфіну із запитом на надання офіційного роз’яснення стосовно застосування платниками податків права на відстрочення звітності та сплати податків, а також звільнення по нарахуванню та сплаті екологічного податку, платі за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки стосовно «об’єктів», які знаходяться на окупованих територіях чи територіях на яких велись чи ведуться бойові дії.

Компанії мають додаткові питання щодо особливостей подання уточнюючої податкової декларації після скасування воєнного стану, термінів оприлюднення КМУ Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих збройними формуваннями російської федерації та оприлюднення обласними військовими адміністраціями Переліку земельних ділянок, визначених як засмічені вибухонебезпечними предметами та/або на яких наявні фортифікаційні споруди.

Бізнес отримав лише часткові роз’яснення Мінфіну на зазначені питання, попри те, що терміну для прийняття нормативних документів і роз’яснень у державних органів було достатньо.

Асоціація сподівається на отримання детальних роз’яснень та оприлюднення відповідних документів у найближчому майбутньому і закликає до відповідального ставлення до платників податків, які намагаються продовжувати вести свою господарську діяльність, сплачувати податки, допомагати боронити нашу державу від ворога на економічному і воєнному фронтах.

Бізнес, який попри військові дії та спричинені ними труднощі продовжує вести господарську діяльність в Україні, заслуговує на підтримку!

***

Читайте також:  Можливість реєстрації ПН, сплати податків та звітування з них під час війни: Мінфін має визначити порядок

***

Джерело: Європейська Бізнес Асоціація

Рубрика: Оподаткування/Загальні положення

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Загальні положення»