• Посилання скопійовано

Декларування та сплата акцизу у 2025 році: відповіді від ДПС

Подання декларації – до 20 числа місяця, що настає за звітним. Сплата податку – протягом 10 календарних днів після граничного строку подання декларації. Для роздрібного акцизу: на реквізити бюджету ОТГ за місцем здійснення діяльності

Декларування та сплата акцизу у 2025 році: відповіді від ДПС

Керівниця Головного управління ДПС у Черкаській області Тетяна Харьковська докладно розповіла, як уникнути помилок при поданні декларації. Вона пояснила, хто зобов'язаний звітувати, коли це потрібно робити, які існують способи подачі та на які правила слід зважати.

 

1. Хто подає декларацію з акцизного податку?

Зобов’язані щомісячно подавати декларацію з акцизного податку усі платники, які визначені ст. 212 ПКУ, зокрема, але не вичерпно:

  • здійснюють реалізацію пального або спирту;
  • виробляють або імпортують підакцизні товари;
  • реалізують алкогольні напої.

 

2. Строки подання та сплати

Подання декларації – до 20 числа місяця, що настає за звітним.

Сплата податку – протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого ПКУ для подання податкової декларації за місячний податковий період.

 

3. Форма подання декларації

Усі декларації подаються в електронній формі через Електронний кабінет платника або програмне забезпечення з КЕП.

 

4. Форма декларації

Основна форма – J/F0209512.

Також, обов'язковою складовою декларації є додатки.

 

5. Порядок сплати податку

Для пального: через єдиний рахунок в СЕАРП/СЕ (Система електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового).

Для роздрібного акцизу: на реквізити бюджету ОТГ за місцем здійснення діяльності.

 

6. Важливі особливості

– При відсутності операцій та наявній діючій ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизними товарами декларація подається в обов'язковому порядку з нульовими показними.

– Коригування здійснюється уточнюючою декларацією.

 

7. Відповідальність

За неподання або несвоєчасне подання Декларації платник податку несе фінансову відповідальність відповідно до п. 120.1 ПКУ. За кожен випадок порушення на порушника накладають штраф у розмірі 340 грн. Якщо ж протягом року платника вже притягували до відповідальності за аналогічне порушення, то за повторне неподання або несвоєчасне подання Декларації штраф зросте до 1020 грн за кожен такий випадок.

 

8. Як перевірити статус декларації та сплати?

Через Електронний кабінет платника:

  • «Звітність» – «Податкова звітність»;
  • «Стан розрахунків з бюджетом».

Джерело: ДПС у Черкаській області

Рубрика: Оподаткування/Акцизи

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Акцизи»