• Посилання скопійовано

Біженці можуть одночасно мати статус податкового резидента України та країни перебування, – ДПС

За розʼясненням ДПС, громадяни України, які перебувають в інших країнах понад 183 дні, можуть одночасно мати статус податкового резидента України та країни перебування, що підтвердила ДПС

Біженці можуть одночасно мати статус податкового резидента України та країни перебування, – ДПС

Ми нині вже наводили пост Южаніної з Телеграм-каналу з відповіддю ДПС на запит щодо декларування українцями, які виїхали з України у зв’язку з війною, іноземних доходів, у тому числі допомоги, та щодо статусу їх податкового резидентства.

Наразі зʼявився ще один пост зі змістом третього питання та відповіддю на нього.

 

Питання 3:

Чи можуть українці, які отримали тимчасовий захист в інших країнах світу та перебувають у цих країнах понад 183 дні, бути одночасно податковими резидентами України та податковими резидентами країни перебування?

ДПС:

Українці, які отримали тимчасовий захист в інших країнах світу та перебувають у цих країнах понад 183 дні, у разі дотримання умов, визначених пп. 14.1.213 ПКУ, залишаються резидентами України.

Разом з тим локальне податкове законодавство іншої країни може визнати українців резидентами країни перебування.

Міжнародні двосторонні договори про уникнення подвійного оподаткування передбачають правила розподілу прав оподаткування певних видів доходів між країною – резиденцією платника податків та країною перебування.

Якщо обидві країни вважають особу своїм податковим резидентом згідно з локальним законодавством, а сама особа вважає, що це не відповідає положенням міжнародного договору про уникнення подвійного оподаткування, вона може подати заяву про розгляд своєї справи до компетентного органу України або іншої країни, яка буде вирішуватись за процедурою взаємного узгодження.

Відповідно до міжнародного договору буде проведено відповідний тест (на визначення центру життєвих інтересів), за підсумками якого компетентні органи двох країн повинні прийняти рішення, податковим резидентом якої з двох країн вважатиметься зазначена особа.

При цьому кожен окремий випадок розглядатиметься компетентними органами на основі наданих документів та підтверджень з урахуванням усіх обставин та підстав.

***

Також наголосимо, що Мінфін у зв’язку з численними запитами щодо подвійного оподаткування доходів українських громадян, які тимчасово перебувають за кордоном, навів відповіді від 8 країн. Про це читайте тут.

Але бізнес чекає, що влада вирішить питання щодо подвійного оподаткування біженців. Про це ми писали тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДФО»