Як заповнюються графи «Вид цивільно-правового договору» та «Форма проведених розрахунків» податкової накладної, що виписується платником податку в разі нарахування податкового зобов’язання, не пов’язаного зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг покупцю?
Згідно з п. 201.4 ст. 201 ПКУ податкова накладна виписується у двох примірниках у день виникнення податкових зобов’язань у продавця.
Форма податкової накладної та порядок її заповнення затверджено наказом №1379.
Згідно з нормами pозділу V ПКУ платник ПДВ повинен нарахувати податкове зобов’язання, не пов’язане зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг покупцю, зокрема, у разі:
постачання товарів/послуг у межах балансу платника податку для невиробничого використання (п. 189.1 ст. 189 ПКУ);
використання товарів/послуг, основних виробничих засобів, за якими суми ПДВ попередньо було включено до податкового кредиту, в операціях, які не є об’єктом оподаткування або звільняються від оподаткування (п. 198.5 ст. 198 ПКУ);
визнання умовного постачання товарів та необоротних активів, що перебувають в обліку платника податку на день анулювання його реєстрації як платника ПДВ, щодо яких було нараховано податковий кредит у минулих або поточному податкових періодах (п. 184.7 ст. 184 ПКУ);
ліквідації основних фондів за самостійним рішенням платника податку (п. 189.9 ст. 189 ПКУ);
переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих (п. 189.9 ст. 189 ПКУ).
При складанні податкової накладної у разі нарахування податкового зобов’язання, не пов’язаного зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг покупцю, платник податку графи «Вид цивільно-правового договору» та «Форма проведених розрахунків» такої податкової накладної не заповнює. При цьому у полі «Залишається у продавця» ставиться позначка «X» та зазначається тип причини, визначений у п. 8 Порядку №1379.