• Посилання скопійовано

Печатка для податкових накладних

Якою печаткою скріплюються податкові накладні та чи може бути підставою для включення до складу податкового кредиту сума ПДВ, підтверджена податковою накладною з печаткою «Для податкових накладних»?

Відповідно до п. 198.3 ст. 198 ПКУ податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище від рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, та складається зі сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п. 193.1 ст. 193 ПКУ, протягом такого звітного періоду.

Згідно з п. 198.6 ст. 198 ПКУ не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 ПКУ) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПКУ.

Пунктом 201.1 ст. 201 ПКУ зазначено, що платник податку зобов’язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, в якій зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити.

Крім того, п. 16 Порядку №1379 визначено, що всі примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку — продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою.

Податкова накладна, складена філією чи іншим структурним підрозділом платника податку, скріплюється печаткою платника податку — продавця, яка, крім реквізитів такого платника, повинна містити найменування філії чи іншого структурного підрозділу, що заповнив таку накладну (абзац третій п. 1 Порядку №1379).

Для скріплення податкових накладних може бути виготовлена окрема печатка «Для податкових накладних».

Враховуючи зазначене, податкова накладна скріплюється основною печаткою продавця — тією самою, що використовується для платіжних документів, або може бути виготовлена окрема печатка «Для податкових накладних».

Філії та структурні підрозділи, яким делеговано право виписування податкових накладних, можуть скріплювати податкові накладні основною печаткою платника податку — продавця, які, крім реквізитів такого платника, повинні містити найменування такої філії чи структурного підрозділу.

 

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»