Платники податків, що не мають права на бюджетне відшкодування у зв’язку зі встановленими обмеженнями ПКУ, мають право в рядку 24 податкової декларації з ПДВ відображати залишок негативного значення податку до повного його погашення або шляхом нарахування податкових зобов’язань, або шляхом отримання права на бюджетне відшкодування. Про це повідомили в Державній податковій службі у м. Севастополі.
У податковій роз’яснили, що за підприємствами зберігається право на використання накопиченого ними податкового кредиту в майбутньому, зокрема в рахунок погашення платежів з ПДВ наступних податкових періодів (рядок 23.2 декларації) або в рахунок податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24 декларації).
Також ДПСУ зазначила, що коли залишок негативного значення ПДВ попередніх податкових періодів, сформований платником ПДВ щодо придбаних товарів/послуг, після закінчення терміну позовної давності не сплачено, такі товари вважаються отриманими безоплатно, тобто факту їх придбання немає. Тож відповідно до п. 198.3 ПКУ право на податковий кредит і відповідно на бюджетне відшкодування сум ПДВ щодо таких товарів/послуг платник втрачає.
При цьому висновок про наявність або відсутність у платника податків неоплачених товарів/послуг, що мають статус отриманих безоплатно, може бути зроблено лише у разі проведення документальної, а не камеральної перевірки такого платника податків.