ДПС відповіла на запит щодо відображення в податковій декларації з ПДВ (переробного підприємства) операцій з реалізації м’ясо-молочної продукції, виготовленої із поставлених молока та м’яса в живій вазі фізособами.
Відповідно до норм ПКУ переробні підприємства до 2015 р. додатну різницю суми ПДВ, нараховану ними при здійсненні операцій з постачання власної виробленої продукції (молока, молочної сировини, молочних продуктів, м’яса, м’ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин (шкур, субпродуктів, м’ясо-кісткового борошна), виготовленої з поставлених молока або м’яса в живій вазі сільгосптоваровиробниками, визначеними р. V ПКУ, і фізособами, які самостійно вирощують, розводять, відгодовують продукцію тваринництва, визначену р. V ПКУ, сплачують до спецфонду Держбюджету та на спеціальний рахунок, відкритий ним в органі Державної казначейської служби, у відповідних розмірах.
Відповідно до пп. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 ПКУ платник, який є фізособою-підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність, вважається самозайнятою особою. Така особа відповідно до п. 63.5 ст. 63 ПКУ підлягає взяттю на облік в органах ДПС.
Водночас у положеннях підр. 2 р. XX ПКУ йдеться про фізосіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності, тобто не є самозайнятими особами.
Таким чином, якщо переробні підприємства здійснюють операції з постачання м’ясо-молочної продукції, виготовленої з поставлених молока або м’яса в живій вазі фізособами-підприємцями, операції з постачання такої продукції відображаються в податковій декларації з ПДВ.
Зауважимо, що вищезазначена інформація актуальна тільки щодо операцій, здійснених до 1 липня цього року. Адже з 1 липня набрали чинності зміни до ПКУ, які визначають підприємців одержувачами м’ясо-молочних дотацій.