2012 ― 2013 рр. принесли чимало змін у державній реєстрації підприємств та підприємців.
Ми писали про виписки, які замінили свідоцтво про державну реєстрацію, про те, що запрацювала спрощена процедура ліквідації, а також змінено процедуру звернення до державного реєстратора щодо вчинення реєстраційних дій. Суттєвими нововведеннями стали доступ до ЄДР через Інтернет та надання можливості безпосередньо одержувати відомості з Реєстру органам державної влади, судам та нотаріусам.
Взагалі держателем ЄДР є Мін'юст та Державна реєстраційна служба, а користувачем та одержувачем платежів за послуги, пов’язані із реєстраційними діями, — Укрдержреєстр.
При цьому до розміру плати за одержання відомостей із ЄДР включається ПДВ.
Отже, маємо чергову проблему, яка потребує врегулювання:
відомості з держреєстру формують та передають юридичним та фізичним особам посадові особи ― державні реєстратори, а кошти за ці послуги ми перераховуємо Укрдержреєстру.
ДПСУ зауважує, що за своєю сутністю державні реєстратори здійснюють представницьку функцію Укрдержреєстру щодо взаємодії з юридичними або фізичними особами.
Виникають два запитання: хто видаватиме податкові накладні? Кому мають бути делеговані такі повноваження, якщо державні реєстратори (виконавчі комітети міських рад та держадміністрацій не є структурними підрозділами Укрдержреєстру?
ДПСУ зазначає, що з метою врегулювання взаємовідносин між Укрдержреєстром, державними реєстраторами та споживачами послуг до 01.07.2013 р. Укрдержреєстр має юридично визначити таку представницьку діяльність державних реєстраторів із внесенням змін до відповідних нормативно-правових актів.
Отже, очікуємо чергових змін в організації роботи держреєстраторів...