• Посилання скопійовано

Податкові накладні, складені до 16 березня без коду УКТ ЗЕД: подальша їх доля

Вже неодноразово податківці приділяли увагу заповненню коду УКТ ЗЕД у податкових накладних. Цього разу у листі від 05.05.2017 р. №88/6/99-99-15-03-02-15/ІПК вони надали роз’яснення щодо долі складених до 16 березня податкових накладних без коду УКТ ЗЕД

Податкові накладні, складені до 16 березня без коду УКТ ЗЕД: подальша їх доля

У листі від 05.05.2017 р. №88/6/99-99-15-03-02-15/ІПК податківці зробили такий висновок з цього приводу: оскільки ПКУ не передбачено особливостей щодо заповнення коду товару згідно з УКТ ЗЕД у разі його відсутності у Митному тарифі України, то відсутність коду товару згідно з УКТ ЗЕД у податковій накладній (далі - ПН), складеній та зареєстрованій в ЄРПН до 16.03.2017 р. (по 15.03.2017 р. включно), за операцією з постачання товарів, коди товару згідно з УКТ ЗЕД яких відсутні у Митному тарифі України, не визначається як помилка, допущена при складанні такої податкової накладної, та не може бути єдиною підставою для невизнання податкового кредиту за такою накладною.

При цьому податківці вважають, що такі податкові накладні не потребують коригування після 16.03.2017 р. у частині внесення до них коду товару згідно з УКТ ЗЕД.  Це стосується ПН, складених не на підакцизний та/або не ввезений на митну територію України товар.

Але відповідно до п. 201.10 ПКУ за ПН з помилкою у коді УКТ ЗЕД не може відображатися податковий кредит. При цьому цією нормою не встановлено розмежування на помилки в умовних кодах та в кодах за Законом про митний тариф. Тож обережним покупцям-платникам ПДВ краще звертатися до своїх постачальників для складання РК до ПН з метою зазначення відповідного коду УКТ ЗЕД за ПН, складених до 16 березня 2017 року. Детально про наслідки для продавця та покупця у разі непроставлення коду УКТ ЗЕД або помилки в ньому ми розглядали у аналітиці.

У своєму роз’ясненні податківці нагадали також й про свої обов’язки щодо визначення та оприлюднення умовних кодів УКТ ЗЕД.

Тож, якщо платник ПДВ постачає товар, для якого відсутній код УКТ ЗЕД у Митному тарифі та у оприлюдненому ДФС довіднику, йому потрібно звертатися до ДФС для визначення умовного коду для такого товару.

Про заповнення кодів УКТ ЗЕД у разі їх відсутності також читайте у новинах тут, тут і тут.

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»