• Посилання скопійовано

Як відкоригувати ПДВ у разі наявності різних замовлень за одним договором

Податківці розповіли, як відкоригувати ПН у разі укладання договору, в межах якого різні товари постачаються за різними замовленнями

Як відкоригувати ПДВ у разі наявності різних замовлень за одним договором

Коментар до листа ДФС від 27.11.2017 р. №2733/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Ситуація. В рамках одного договору покупцем за замовленням №1 було здійснено попередню оплату, на дату якої постачальником було складено податкову накладну. Товар за таким замовленням було поставлено постачальником не в повному обсязі. Надалі між підприємствами було досягнуто домовленість, згідно з якою попередня оплата за замовленням №1 (в частині недопоставленого товару) зараховується в рахунок оплати поставлених товарів за замовленням №2 без повернення такої оплати на поточний рахунок отримувача послуг.

В подальшому підприємствами підписано угоду про коригування (зменшення) ціни на товари, які були поставлені за замовленнями №1 та №2.

Як провести в цій ситуації коригування ПЗ з ПДВ?  

 

Податківці у коментованому листі навели такий алгоритм.

1) Розрахунок коригування до ПН за суму авансу.

Якщо постачальником - платником ПДВ на дату отримання авансу за замовленням №1 були визначені ПЗ з ПДВ та надалі за домовленістю сторін таке замовлення було частково скасовано, а частина авансу зараховується в рахунок оплати товару за замовленням №2, то постачальник на дату досягнення такої домовленості має право скласти РК до ПН, складеної на дату отримання авансу.

При цьому РК складатиметься лише на ту частину авансу, отриманого за замовленням №1, яка зараховується в рахунок оплати товару за замовленням №2.

Постачальник зможе зменшити нараховану суму ПЗ з ПДВ (в частині такого заліку) після реєстрації відповідного РК в ЄРПН покупцем. Раніше податківці зазначали, що відповідно до ст. 601 ЦКУ зарахування зустрічних вимог може здійснюватися за заявою однієї зі сторін. Тобто документом, на підставі і датою якого складатиметься РК в зазначеному випадку, може бути така заява (додамо від себе, що краще укласти відповідну додаткову угоду до договору).

 

2) Доля нової ПН.

Якщо за замовленням №2 товар уже був поставлений та на дату такої поставки ("першої події") постачальником було складено та зареєстровано в ЄРПН відповідну ПН, то за фактом зарахування попередньої оплати за замовленням №1 в рахунок оплати вартості товару за замовленням №2 ПН не складається. Якщо ж зарахування авансу буде першою подією, то ПН слід буде скласти на дату такого зарахування.

 

3) Коригування ціни у майбутньому.

Якщо в подальшому підприємства досягають домовленості про коригування (зменшення) ціни на товари, які були поставлені за замовленнями №1 та №2, на дату підписання відповідної угоди постачальник - платник ПДВ має право скласти РК до ПН, складених за операціями з постачання товарів за такими замовленнями.

Такі розрахунки коригування підлягають реєстрації в ЄРПН покупцем. Зареєстровані в ЄРПН розрахунки коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих ПЗ з ПДВ.

***

Читайте також:

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»