З 01.08.2018 року доопрацьовано СЕА ПДВ в частині обрахунку суми податку, на яку платник ПДВ має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в ЄРПН з урахуванням вимог п. 200-1.9 ПКУ. Про це повідомила прес-служба ДФСУ.
Зауважимо, що про таке заплановане доопрацювання податківці недавно розповідали в індивідуальній консультації від 27.06.2018 р. №2885/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.
Далі у повідомленні ДФСУ зазначено, що для практичного застосування п. 200-1.9 ПКУ застосовано дані, зазначені платниками податку у декларації з ПДВ за звітний (податковий) період червень 2018 року в рамках декларування ПДВ за новими формами, з урахуванням змін, внесених наказом Мінфіну від 23.03.2018 р. №381.
Платники податків мають право зареєструвати у порядку, визначеному абзацом першим п. 200-1.9 ПКУ, тільки податкові накладні виключно за звітні періоди, в яких виникло таке перевищення (ƩПеревищ).
Отже, податківці прив'язують розшифровку цього показника ΣПеревищ в декларації, яку подавали за червень, до можливості реєстрації ПН/РК на суму даного показника (правда, підрахованого податківцями).
Нагадуємо також, що в ІТС «Електронний кабінет» платникам в режимі реального часу надано доступ до сервісів системи електронного адміністрування ПДВ.
***
Читайте також:
- РК до ПН на зменшення слід реєструвати за загальними строками — незмінна позиція ДФС.
- Відтепер суму перевищення СЕА ПДВ можна візуалізувати. Новий сервіс від ДФС
- Чи впливає зареєстрована помилкова накладна на показник ∑Перевищ?
- Декларація з ПДВ – знайомимось із новою редакцією
- Причина неправильного SПеревищ - помилки у звітності з ПДВ: лист ДФСУ
- ДФС нагадала алгоритм розрахунку показника ∑Перевищ
- Виправлення помилок при виникненні показника ∑Перевищ: відеоогляд від ДФС