• Посилання скопійовано

Як правильно заповнити розрахунок коригування на зміну номенклатури?

Податківці зазначили, що одночасне заповнення показників РК щодо коригування кількості та вартості товарів/послуг не допускається. Та надали алгоритм складання РК для зміни номенклатури чи коду УКТ ЗЕД (ДКПП)

Як правильно заповнити розрахунок коригування на зміну номенклатури?

Податківці в індивідуальній консультації від 28.09.2018 р. №4240/6/99-99-15-03-02-15/ІПК нагадали, що відповідно до п. 192.1 ПКУ, якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов'язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунка коригування до податкової накладної.

В результаті зазначених операцій або помилок при складанні податкової накладної постачальнику іноді доводиться змінювати номенклатуру товарів/послуг або ж їхній код за УКТ ЗЕД чи ДКПП. Це здійснюється за допомогою розрахунку коригування. Але як скласти його правильно? 

ДФСУ наводить наступний алгоритм:

  1. у графі 1 рядка, що коригується, зазначається порядковий номер, який було зазначено у податковій накладній. А от у рядках, в яких додають нові (змінені) товарні позиції, графі 1 присвоюються нові чергові порядкові номери рядків, яких не було в податковій накладній, що коригується;
  2. у графі 2 розрахунка коригування у всіх рядках, які заповнюються у зв'язку із зміною номенклатури товарів/послуг, зазначається причина коригування – «зміна номенклатури»;
  3. у графах 7 та 13 відповідних рядків розрахунка коригування зі знаком "-" вказуються показники "Кількість" та відповідно "Обсяги постачання (без ПДВ)" щодо товарів, номенклатура яких коригується (такі рядки "обнуляються"). При цьому усі інші показники рядка податкової накладної, який коригується, зазначаються у розрахунку коригування незміненими;
  4. графи 9 та 10 (коригування вартості) такого розрахунка коригування не заповнюються (зазначені графи не повинні містити жодних символів - нулів, прочерків, пробілів, тощо).

Загальні роз'яснення щодо порядку складання розрахунків коригування до податкових накладних залежно від причин коригування та типу помилок, що виправляються, надано у листі ДФС від 22.06.2018 р. №18983/7/99-99-15-03-02-17. Детальний аналіз цього листа можна знайти тут.

***

Читайте також:

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»