Коментар до ІПК від 13.02.2019 р. №525/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Ціна містить більше 2 знаків після коми – чи буде право на ПК?
База оподаткування ПДВ тієї чи іншої операції з постачання товарів/послуг визначається у порядку, передбаченому ст. 188 ПКУ, та обраховується шляхом множення кількості (об'єму, обсягу) поставлених товарів/послуг на їх ціну (без ПДВ).
Пункт 16 Порядку №1307 визначає такий порядок заповнення граф податкової накладної:
- у графі 6 податкової накладної зазначається кількість (об'єм, обсяг) постачання товарів/послуг;
- у графі 7 - ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ;
- у графі 10 - обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ (значення графи 10 обраховується шляхом множення значення графи 6 на значення графи 7);
- в графі 11 - сума ПДВ (значення графи 11 обчислюється шляхом множення значення графи 10 на відповідне значення ставки податку).
Відповідно до п. 4 Порядку №1307 усі графи податкової накладної, що мають вартісні показники, заповнюються в гривнях з копійками, крім випадків, визначених Порядком №1307.
Водночас, пп. 5 п. 16 Порядку №1307 передбачено, що графа 7 заповнюється у гривнях з копійками, якщо інше не передбачено чинним законодавством.
Таким чином, вартісні показники податкової накладної повинні містити не більше двох знаків після коми (крім окремих випадків щодо показників граф 7 та 11).
При цьому податківці зазначають, що зазначення платником податку при заповненні графи 7 податкової накладної ціни постачання одиниці товару/послуги з більше ніж двома знаками після коми не є порушенням Порядку заповнення податкової накладної або причиною зупинення чи відмови її реєстрації в ЄРПН.
Тобто, незважаючи на те, що податківці все ж таки наголошують, що вартісні показники повинні містити лише два знаки після коми, та все ж таки не вважають, що зазначення більшої кількості знаків буде розцінюватись як порушення і не позбавляють платника податків права на податковий кредит.
Зокрема, зазначимо, що така позиція податківців не нова. Попередні аналогічні роз’яснення ми наводили тут, тут та тут>>
Кількісні показники
Своєю чергою, ДФСУ наголошує, що Порядком №1307 не визначено обмеження щодо кількості знаків, яку можуть містити після коми кількісні показники, що зазначаються у графі 6 податкової накладної, а також правила округлення як вартісних, так і кількісних показників, отриманих внаслідок розрахунку.
Для визначення розрахованих вартісних показників та кількісних показників податкової накладної застосовується правило математичного округлення, яке полягає у збільшенні відповідного знака на «1» (одиницю), якщо наступний за ним знак, який скорочується, дорівнює або перевищує «5» (п'ять).
Необхідною кількістю знаків після коми у кількісному показнику вважається така кількість, якої достатньо для правильного розрахунку вартісного показника у графі 10 податкової накладної та рядків I - IX розділу А податкової накладної.
Розрахунок вартісного показника, у якому внаслідок добутку показників граф 6 та 7 податкової накладної отримується число, у якому кількість знаків після коми перевищує два, вважається правильним, якщо з метою скорочення такої кількості знаків до другого знака після коми округлення не призводить до збільшення такого знака на «1» (одиницю).
Отже, податківці все ж таки наполягають, що для того щоб отримати правильну суму у графі 10 та 11 платник податків може скористатись додатковою кількістю знаків після коми у кількісному показнику, за умови, що округлення такого показника не призводить до збільшення такого значення на «1».