Коментар до ІПК ДПС від 08.05.2020 р. №1924/6/99-00-07-03-02-06/ІПК
Податківці у коментованій ІПК вкотре нагадали, шо дані, зазначені у такій податковій накладній, мають відповідати первинним документам, складеним за операцією.
При цьому, якщо ПН (в тому числі і зведена) складена не на всю суму здійсненої операції та РК, складений до неї, яким суму податкових зобов'язань приведено у відповідність до суми, на яку здійснено постачання товарів, є такими, що складені з порушенням норм ПКУ, атакі податкові накладні та розрахунки коригування не можуть бути підставою для віднесення покупцем сум ПДВ, зазначених у них, до податкового кредиту.
Тобто, за логікою податківців, у разі складання ПН не на всю суму операції, така помилка повинна виправлятись не шляхом складання РК до неї, у якому показники ПН приводяться до правильних, а шляхом повного сторнування такої ПН як помилкової і реєстрації нової ПН на повну суму операції, а саме:
- на дату виявлення помилки необхідно скласти розрахунок коригування до ПН (яка була складена не на всю суму операції), у якому вивести в нуль показники такої ПН (з причиною коригування 103 «Повернення товарів або авансових платежів»);
- скласти датою виникнення ПЗ нову податкову накладну на всю суму такої операції.
Лише за такого підходу у покупця виникне право на віднесення сум ПДВ до ПК на підставі складеної з дотриманням норм податкового законодавства ПН, зареєстрованої в ЄРПН.
Крім того, податківці звертають увагу, що право на віднесення суми ПДВ до ПК з’явиться у покупця:
- у звітному (податковому) періоді, в якому здійснено операцію з постачання та складено правильну податкову накладну – у разі якщо таку нову ПН буде зареєстровано у встановлені ПКУ терміни;
- у звітному (податковому) періоді, в якому таку податкову накладну зареєстровано в ЄРПН - у разі несвоєчасної реєстрації в ЄРПН правильно складеної податкової накладної;
Аналогічний підхід податківці наводять і щодо зведених ПН, у разі якщо вони були складені не на всю суму операцій за період, за який вони складаються.
***
Читайте також:
- Неправомірно складена зведена ПН не дає права покупцю на ПК: позиція ДПС
- Склали ПН не на всю суму авансу з орендної плати: як виправити?
- Склали податкову накладну не на всю суму операції: як це виправити?
- Склали помилкову податкову накладну: як її анулювати?
- Зареєстрували ПН не на всю суму отриманого авансу: як виправити помилку?
***
УВАГА!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER. Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!