Южаніна у своєму Телеграм-каналі вказала, що у ІІ кварталі 2023 року Рада бізнес-омбудсмена (РБО) отримала 361 скаргу компаній щодо зловживань державних органів. Про це йдеться у звіті організації за квітень – червень поточного року.
Податкові питання складають переважну частку скарг бізнесу до Ради – майже 70% всіх звернень, які, в тому числі, стосуються:
- невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних – 57;
- системного блокування податкових накладних – 53;
- податкових перевірок – 52;
- включення до переліку ризикових платників податків – 49.
Зазначається, що кількість скарг щодо блокування податкових накладних поступово зменшується (з 34% у I кварталі 2023 року до 21% у II кварталі, проте актуальність для компаній питань, пов’язаних з роботою СМКОР, зберігається.
Другий квартал поспіль набирає обертів проблема порушень з боку правоохоронних органів.
Кількість таких звернень склала 9% у звітному кварталі, тоді як у І кварталі 2023 року – 10%.
Звернення стосувалися в основному неповернення правоохоронними органами тимчасово вилученого майна або коштів у результаті обшуків, безпідставно відкритих кримінальних проваджень, які використовуються як інструмент тиску на бізнес, а також неефективності дій правоохоронних органів у випадках, коли бізнес є потерпілою стороною.
Митний блок у загальній структурі звернень до РБО протягом квітня – червня сягнув 6% (21 скарга).
Проблеми, що найбільше турбують бізнес у цій сфері, пов’язані з оцінкою митної вартості, а також затримкою або відмовою під час митного оформлення.
«Те, що скарг більше, ніж у попередніх кварталах, свідчить як про пожвавлення підприємницької діяльності, так і про збільшення кількості спроб державних органів нав’язати підприємцям свою волю.
Такий висновок зробили в РБО», – підкреслила Южаніна.