• Посилання скопійовано

Чому Мінфін не хоче підвищувати ПДВ замість військового збору?

За позицією Мінфіну, підвищення ПДВ має свої наслідки, які негативно впливатимуть на усіх громадян, особливо на вразливі категорії, серед яких, наприклад, люди пенсійного віку. Підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари

Чому Мінфін не хоче підвищувати ПДВ замість військового збору?

Мінфін повідомляє, що з початку повномасштабного вторгнення рф в Україну було вжито низку заходів, спрямованих на підтримку громадян та бізнесу в умовах війни.  

Серед них: скасування акцизів на пальне, зниження деяких ставок податків для ФОПів та юридичних осіб, скасування податкових перевірок тощо.  

У перші місяці повномасштабної війни такі кроки були спрямовані на підтримку економічної стабільності і дали бізнесу можливість зберегти робочі місця та адаптуватися до нових надскладних умов.

Однак з початку 2024 року через значну затримку з постачанням зброї від наших партнерів вимушено збільшили видатки на сектор безпеки та оборони на суму майже 6 млрд дол. США. Нині маємо відповідати на нові запити Сил оборони та інших військових відомств на додаткове фінансування. Така потреба становить 500 млрд гривень.

Пропонується найбільш м'який варіант фінансування додаткових військових потреб серед усіх можливих, який складається з двох частин:

Майже три чверті додаткової потреби на фінансування оборони пропонується забезпечити не за рахунок перегляду податків (361,6 млрд грн).

І лише одну частину (138,7 млрд грн) - за рахунок перегляду акцизів,  військового збору та деяких інших заходів. Чому серед цих заходів не пропонується підвищення ПДВ?

Так, з одного боку, це легкий в адмініструванні інструмент, який дозволяє отримати додаткові ресурси. З іншого, підвищення ПДВ має свої наслідки, які негативно впливатимуть на усіх громадян, особливо на вразливі категорії, серед яких, наприклад, люди пенсійного віку, яких в Україні 10,2 млн.

Підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові продукти харчування: хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові продукти харчування може стати значним фінансовим тягарем.

Замість цього пропонується більш соціально справедлива модель, яка передбачає встановлення військового збору, зокрема, на товари, які не є товарами першої необхідності. Такі як автомобілі, нерухомість та ювелірні вироби.

Варто зазначити, що автомобілі, які ввозяться благодійними та громадськими організаціями  та передаються на користь Збройних Сил України, не оподатковуватимуться військовим збором, оскільки вони  не реєструються у Сервісних центрах МВС.

***

Читайте такожЗбільшення ВЗ та інші податкові зміни: з'явився текст урядового законопроєкту!

Джерело: Міністерство фінансів України

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «ПДВ»