З початку року показник блокування податкових накладних зменшився до 0,5%. Майже 5,7 тисячі суб’єктів господарювання були виключені з переліку ризикових. Це перші результати змін, які впроваджує ДПС. На цьому наголосив Кравченко на своїй сторінці у Фейсбуці.
Кравченко також доручив керівникам регіональних управлінь ДПС до кінця тижня організувати консультаційні центри, де бізнес отримає всю необхідну допомогу у вирішенні питання блокування накладних та виключення з переліку ризикових.
- алгоритмів роботи СМКОР;
- подання таблиць даних;
- процедур виключення з переліку ризикових та розблокування накладних.
Він також додав, що одна із причин блокування накладних, особливо у підприємств, які вирощують або виробляють власну продукцію, надавачів послуг - відсутність таблиці даних. Найбільше неврахованих таблиць у Дніпропетровській, Київській, Вінницькій областях та Києві.
Кравченко надав завдання до кінця тижня всім територіальним органам поінформувати платників про необхідність подання таблиць даних.
Окремо він зупинився на правилах розгляду питань ризиковості. Цей механізм має бути комплексним, тому комісії повинні ухвалювати рішення лише після всебічної оцінки діяльності платника.
Голова ДПС зауважив: "Окреме питання – надмірна бюрократія. Доходить до безглуздя. Платник змушений подавати комісії декілька сотень сторінок документів, що ускладнює розгляд справ.
При цьому часто ці документи взагалі не стосуються здійснення самої операції або безпосередньо діяльності підприємства. І цьому покладемо край".
Також ДПС вже працює над нормативними змінами для зменшення кількості заблокованих накладних.
- удосконалити критерії безумовної реєстрації та показників позитивної податкової історії;
- спростити механізм подання таблиць даних.