Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №1(17) | 08.01.2019 р.

Сімнадцятий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це – перший у 2019 році (і сімнадцятий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО.

За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого.

 

Сьогодні ми:

  • розповімо, чи буде штраф за неокруглення сум у чеках;
  • нагадаємо, чи потрібен РРО при торгівлі складною технікою, що була у використанні;
  • визначимося, коли друкувати Z-звіт у разі цілодобової роботи;
  • з’ясуємо, як підписувати ВКО уповноваженим особам та чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу;
  • проінформуємо, що фізособи-«єдинники» при торгівлі ліками повинні застосовувати РРО;
  • дізнаємося, як проводити інвентаризацію каси.

Гарного вам читання!

***

 

Округлення сум у чеках: запитання та відповіді
Податківці в індивідуальній консультації від 29.11.2018 р. №5012/6/99-99-14-05-01-15/ІПК вказали, що Постановою № 25 не визначено штрафи за її невиконання або несвоєчасне виконання. Таким чином,  штрафів за непроведення округлення готівкових розрахунків не може бути застосовано.

Окремо податківці нагадали, що для запобігання порушенню суб’єктами господарювання норм чинного законодавства необхідно здійснювати округлення сум з дотриманням вимог ПКУ, Закону №481/95-ВР (в частині застосування мінімальних роздрібних цін на алкоголь та максимальних роздрібних цін на тютюн) та інших законодавчих і нормативних актів.

Про це читайте докладніше у нашому коментарі до цієї податкової консультації.

 

Фізособа-«єдинник» продає вживану складну техніку за готівку – йому потрібен РРО
В індивідуальній консультації від 29.11.2018 р. №5010/ІПК/08-01-14-08-09 запорізькі податківці навели норми п. 296.10 ПКУ та Переліку № 231.

Так, з огляду на норми Переліку №231 винятків щодо можливості незастосування РРО для техніки, яка була раніше у використанні, нормативно-правовими актами не передбачено.

На підставі цих особливостей податківці зробили такий висновок: при роздрібній торгівлі складною побутовою технікою, яка була у використанні, відповідно до Переліку №231 підприємцям - платникам єдиного податку необхідно проводити розрахункові операції зі застосуванням РРО.

 

Коли друкувати Z-звіт у разі цілодобової роботи?
Полтавські податківці нагадали, що тривалість зміни РРО – це період часу від реєстрації першої за день розрахункової операції до виконання Z-звіту, яка обмежується 24 годинами. Цим і пояснюється вимога виконувати Z-звіт щодня.

При цьому законодавство не встановлює обмежень щодо кількості друкування на РРО впродовж дня (зміни) X-звітів та Z-звітів.

Отже, якщо підприємство працює цілодобово, то фіскальний звітний чек (Z-звіт) повинен роздруковуватися кожного дня після закінчення робочої зміни, але не пізніше 24 години цього дня.

 

Як уповноваженій особі правильно підписати ВКО?
У разі підписання ВКО уповноваженою особою в ньому  мають бути вказані посада, прізвище, ім’я та по батькові такої особи.

На нашу думку, це стосується підписів головного бухгалтера чи касира. А от щодо підпису ВКО уповноваженою особою замість керівника, чіткої відповіді у податківців так і немає. Тож чекатимемо роз’яснень від НБУ.

Про це та про те, як оприбутковувати готівку відокремленим підрозділам, читайте тут.

 

З 2019 року фізособи-«єдинники» при торгівлі ліками та медвиробами мають використовувати РРО
З 1 січня 2019 року пункт 296.10 ПКУ доповнено новим четвертим абзацом. За ним, норми щодо звільнення від РРО для ІІ-IV груп фізосіб-«єдинників» до моменту отримання 1 млн грн доходу за поточний рік не поширюються на «єдинників», які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту,  а також лікарські засоби та вироби медичного призначення. Відповідні зміни також внесені й до ст. 9 Закону про РРО.

Відповідно з 1 січня 2019 року фізособи-«єдинники» при здійсненні продажу лікарських засобів та виробів медичного призначення зобов'язані використовувати РРО незалежно від обсягу доходу.

При цьому доведеться застосовувати РРО на всіх торгових точках, що належать такому ФОП-«єдиннику» та де продаються лікарські засоби та вироби медичного призначення. Про це ми розповідали тут та тут.

 

І наостанок – аналітика від редакції
Інвентаризація каси – це окрема ділянка інвентаризаційної роботи на підприємстві. Як її проводити? Як оформлювати результати? Чи можна суму нестачі утримати з зарплати касира? Про це все читайте тут.

***

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі