Головна Усі новини Тематичні розсилки Каса і РРО

«Каса і РРО» №6(22) | 12.06.2019 р.

Двадцять другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО

Це –  шостий у цьому році (і двадцять другий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО.

За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого.

Сьогодні ми:

  • розповімо, як банки почали боротися з фіктивністю фінансових операцій;
  • визначимося, як можна відмовитися від КОРО;
  • поговоримо про чергове оновлення реєстру РРО;
  • проінформуємо про появу нових сервісів від ДФС щодо зареєстрованих РРО та КОРО;
  • проаналізуємо, коли та як застосовувати та перереєстровувати КОРО;
  • зазначимо, за які помилки у роботі з РРО податківці штрафують при перевірках у 2019 році.

Гарного вам читання!

***

 

Відтепер фіктивність фіноперацій суб’єктів господарювання під контролем банків
Податківці з Офісу великих платників зауважили, що з 3 червня для отримання готівки в банку суб’єкту господарювання слід надавати підтверджуючі документи.

Банк має вживати заходів для вивчення клієнтів-суб'єктів господарювання, які отримують у банку готівку, щоб спростувати або підтвердити підозри щодо здійснення клієнтом фіктивних операцій. Зокрема, з урахуванням ризик-орієнюваного підходу банк має отримувати від клієнта підтвердні документи, на підставі яких здійснюються готівкові розрахунки.

Податківці у своєму повідомленні також зазначили: «Банками вживатимуться заходи з вивчення клієнтів - суб’єктів господарювання з метою спростування або підтвердження підозри щодо здійснення ними нелегальних операцій».

 

Дані щодо зареєстрованих РРО та КОРО можна переглянути на сайті ДФС
10 червня податківці повідомили, що отримати інформацію щодо РРО та КОРО тепер можна, скориставшись електронними сервісами, створеними ДФС у відкритій частині Електронного кабінету.

Інформацію про екземпляри РРО, зареєстровані РРО та/або книги ОРО можливо отримати засобами таких електронних сервісів:

 

ДФС оновила Державний реєстр РРО
Наказом від 15.05.2019 р. №392 податківці затвердили новий Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Оновлений Державний реєстр містить перелік РРО, дозволених до первинної реєстрації, а також первинна реєстрація яких заборонена, в кількості 179 моделей (як і в попередньому реєстрі).

Окремо наводиться Перелік РРО, виключених з держреєстру у 2016-2018 рр., експлуатація яких не дозволяється. Загалом таких РРО 7.

Завантажити новий реєстр РРО >>>

 

Прийняли рішення відмовитися від КОРО: які наслідки?
Право відмовитися від застосування КОРО є у всіх суб’єктів господарювання за обов’язкової умови: такий СГ має прийняти рішення, що у випадках виходу з ладу РРО або відключення електроенергії проведення розрахункових операцій не здійснюватиметься аж до моменту належного підключення резервного РРО або включення електроенергії.

У такому випадку СГ має право не реєструвати КОРО на новий РРО, а також скасувати реєстрацію КОРО на вже зареєстрований РРО. При цьому оприбуткуванням готівки у касі буде вважатися без ведення касової книги забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом 1095 днів.

Про це ми розповідали ось тут.

 

194,2 млн грн - сума штрафів за результатами перевірок з питань РРО
У 2019 році підрозділами аудиту проведено 5,1 тис. фактичних перевірок щодо застосування РРО, за результатами яких застосовано штрафні санкції на загальну суму 194,2 млн грн.

За цей період встановлено 1,1 тис. випадків незастосування РРО, за що донараховано 4,2 млн грн штрафних санкцій, а також понад 1 тис. випадків продажу необлікованого товару, за що застосовано 194,2 млн грн штрафів.

Також здійснюються перевірки точок роздрібного продажу товарів (кіосків), які реалізовують тютюнові вироби. За результатами перевірок більшість порушень стосувалися неоприбуткування отриманої готівки. Під час перевірок проводилися хронометражі, під час яких виторги збільшилися в декілька разів. Про це ми зазначали ось тут.

 

І наостанок – дві аналітики
Як проводиться реєстрація КОРО в ДФС? Коли податківці відмовляють у реєстрації КОРО? Як використовувати, зберігати та заповнювати КОРО? Про це ми писали тут.

Підприємство час від часу перераховує працівнику кошти на госппотреби на його рахунок в банку, з призначенням платежу «підзвітні кошти» із зазначенням місяця, на який ці кошти видаються. Чи правомірно таке формулювання і видача коштів на місяць? В який термін працівник повинен відзвітувати за ці кошти? Про це читайте ось тут

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Каса і РРО
Теги:
Каса , РРО

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 1

Новини по темі