Це – восьмий у цьому році (і тридцять шостий загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:
- визначимося, чи слід застосовувати ПРРО або РРО при безготівкових розрахунках;
- зупинимося на особливостях формування Z-звіту при роботі з ПРРО;
- наголосимо, що з 1 серпня запрацювали ПРРО від ДПС;
- розповімо про нові правила роботи з РРО з 1 серпня;
- з’ясуємо, чи діють готівкові обмеження на внески засновників у касі.
Гарного вам читання!
***
Чи слід застосовувати ПРРО або РРО при безготівкових розрахунках?
Податківці у підкатегорії 109.03 «ЗІР» зупинилися на нормах Закону №265, Інструкції №22 та зробили такий висновок. При здійсненні розрахункових операції в готівковій та/або в безготівковій формі (зі застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) застосування РРО або програмного РРО є обов’язковим.
При здійсненні розрахунків у безготівковій формі через установи банку РРО або ПРРО не застосовується. Про це ми зазначали тут.
Зауважимо, що податківці в інших своїх роз'ясненнях зазначили, що при оплаті споживачами виставлених рахунків за реалізовані вироби медичного призначення шляхом переказу коштів з платіжних систем Приват 24, Монобанк, Liqpay, Portmone та інших (тобто зі застосуванням ЕПЗ) застосування РРО є обов’язковим. Про це читайте тут.
Особливості формування Z-звіту при роботі з ПРРО
Тернопільські податківці наголосили, що фіскальний звітний чек (Z-звіт), створюється ПРРО щоденно. Z-звіт може бути сформованим в електронній формі або роздрукованим. Фіскальний звітний чек ПРРО підлягає реєстрації (фіскалізації) на фіскальному сервері Державної податкової служби.
Після передачі до фіскального сервера Z-звіту й отримання відповідного підтвердження від фіскального сервера, його зберігання відбувається за бажанням суб’єкта господарювання в зручний для нього спосіб.
З 1 серпня запрацювали ПРРО від ДПС
З 01.08.2020 року суб’єкти господарювання розпочали застосовувати програмні РРО під час здійснення розрахункових операцій.
У реєстрі програмних реєстраторів розрахункових операцій станом на 10 годину зареєстровано 6,5 тис. ПРРО.
Фіскальний сервер забезпечує фіскалізацію чеків в он-лайн режимі з програмними РРО.
Тобто для фіскалізації розрахункових операцій як альтернативу касовим апаратам можна застосовувати програмні РРО, які встановлені на гаджети. Про це ми писали ось тут.
Засновник вносить кошти через касу: що з обмеженнями?
Вимоги щодо обмеження готівкових розрахунків фізичної особи з підприємством (фізичною особою – підприємцем), які установлені п. 6 розд. ІІ Положення №148, поширюються на розрахунки за правочинами, предметом яких є будь-які матеріальні та нематеріальні блага, які можуть бути оцінені в грошовій формі, в тому числі на внески до статутного фонду. Тож готівкові обмеження поширюються на внески до статутного фонду. Про це ми зазначали тут.
І наостанок – аналітика від редакції
З 1 серпня 2020 року запрацюють не лише зміни в Закон про РРО, а й до ПКУ. А ще кілька нових наказів. У результаті розпочнеться застосування програмних РРО та будуть діяти оновлені норми щодо роботи з РРО. Проте це не єдині новації. Про це все читайте ось тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит».