Це – четвертий цього року (шістдесят третій загалом і дванадцятий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена готівковим розрахункам та РРО. За більше ніж місяць, який минув з часу написання попереднього листа, з’явилося багато нового та цікавого. А саме:
- зазначимо, що ДПС звертає увагу на форму оплати при перевірках з питань РРО торговців пальним;
- дізнаємося, чи можливо створити дублікат фіскального касового чека у РРО чи ПРРО;
- розповімо, коли при пересувній торгівлі можна обійтися без РРО;
- визначимося, чи поширюються готівкові обмеження на розрахунки платіжними картками;
- нагадаємо, як правильно зазначати у чеку назви при продажу вживаних технічно складних побутових товарів.
Гарного вам читання!
***
До уваги торговців пальним! ДПС звертає увагу на форму оплати під час перевірок з питань РРО
ДПС підкреслила, що одним із критеріїв, який підлягає її аналізу, є дотримання суб’єктами господарювання, що здійснюють розрахункові операції, вимог Положення №13 у частині наявності у фіскальних чеках обов’язкових реквізитів, у т. ч. позначення форми оплати (готівкою, електронним платіжним засобом, у кредит тощо), суми коштів за цією формою оплати та валюти операції.
Останнім часом до ДПС надходить інформація, що у деяких випадках окремими платниками податків, які здійснюють діяльність у сфері роздрібної торгівлі на АЗС, у чеках РРО відображається завідомо недостовірна форма оплати, зокрема, при розрахунку за пальне готівкою у фіскальному чеку відображалась безготівкова форма оплати – «карткою»; «кредит»; «відомість»; «талони» тощо. Тож ця інформація буде підставою для перевірок торговців пальним.
Чи можливо створити дублікат фіскального касового чека у РРО чи ПРРО?
Створення у паперовій та/або електронній формі РРО та/або ПРРО дубліката фіскального касового чека у разі його втрати функціями РРО та/або ПРРО та нормами чинного законодавства не передбачено.
При створенні Z-звіту відбувається обнулення регістрів денних підсумків оперативної пам’яті та даний звіт містить підсумки розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги) за кожним зазначеним кодом окремо з моменту програмування товару (послуги) зі зазначенням його найменування, реалізованої кількості, літерного позначення ставки ПДВ і загальний підсумок розрахункових операцій за реалізовані товари (надані послуги). Про це ми зазначали тут.
Пересувна торгівля та РРО: коли застосовувати
Іванофранківські податківці зауважили, що не застосовують РРО та/або ПРРО, а використовують РК та КОРО при здійсненні роздрібної торгівлі через засоби пересувної торгівельної мережі (автомагазини, авторозвозки, автоцистерни, цистерни, бочки, бідони, низькотемпературні лотки-прилавки, візки розноски, лотки, столики), що розташовані за межами стаціонарних приміщень, якщо граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій не перевищує:
- для ФОП - платників єдиного податку другої - четвертої групи на території сіл - до досягнення 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів);
- для всіх без винятку суб’єктів господарювання на будь-якій території - 500 тис. грн на одного суб’єкта господарської діяльності, в тому числі ФОП - платників єдиного податку.
Чи поширюються готівкові обмеження на розрахунки платіжними картками?
ДПС наголосила, що п. 6 та 7 розділу ІІ Положення №148 визначають обмеження лише для готівкових розрахунків. Тому суб’єкти господарювання мають право здійснювати розрахунки у безготівковій формі за допомогою електронних платіжних засобів (POS-термінал, інтернет-еквайринг) протягом одного дня за одними або кількома платіжними документами з фізичними особами та ФОП без обмежень суми протягом одного дня.
Як правильно зазначати у чеку назви при продажу вживаних технічно складних побутових товарів?
Фіскальний касовий чек на товари (послуги) визнається відповідним (у частині ідентифікації товару), якщо в ньому зазначена назва товару (послуги).
Кожна модель і модифікація комп’ютерної техніки має основні частини та складові комп’ютера (комплектуючі), а в технічній документації на таку техніку чітко зазначено назву і характеристики кожної з них.
Частина комплектуючих само собою є технічно складними пристроями, а отже, продаж таких комплектуючих потребує ведення обліку товарних запасів за місцем реалізації всіх товарів та відповідно створення субʼєктом господарювання документів у передбачений законодавством спосіб (абз. 1 п. 44.1 та абз. 1 п. 177.10 ПКУ), що свідчитимуть про походження таких товарів.
Тож, виходячи з цього, назва товару у фіскальному чеку РРО/ПРРО повинна зазначатися так, щоби виконувались одночасно дві умови: назва має відображати споживчі ознаки товару та однозначно ідентифікувати товар чи послугу в документообігу суб’єкта господарювання. Про це ми писали тут.
***
Наразі це все.
Більше новин на тему каси та РРО ви знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»