Головна Усі новини Тематичні розсилки Звітність

«Бланки і звітність» №23(53) | 26.12.2019 р.

П'ятдесят третій лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

Це – двадцять третій з початку 2019 року (і п’ятдесят третій загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню.

 

З часу написання попередньої розсилки минуло два тижні. За цей час сталося чимало, тож є про що розповісти. А саме:

  • визначимося, чи застосовувати печатку (у разі її наявності) в декларації;
  • поговоримо про плани МЕРТ щодо розроблення єдиної звітності з ПДФО та ЄСВ;
  • розповімо про появу та набрання чинності декларації з податку на прибуток;
  • проінформуємо, що з 2020 року Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами слід буде здавати за річною формою;
  • наголосимо, що тепер заяву на спрощенку можна подавати в електронній формі;
  • з’ясуємо, як змінився порядок обміну е-документами з ДПС.

Гарного Вам читання!

***

 

Маєте печатку? Не забудьте застосовувати її при звітуванні
Волинські податківці наголосили, що форма податкової декларації повинна містити необхідні обов’язкові реквізити і відповідати нормам та змісту відповідних податку та збору (абз. 2 пп. 48.1 ПКУ).

Одним з обов’язкових реквізитів податкової декларації є, зокрема, підписи посадових осіб платника податку, визначених ПКУ, засвідчені печаткою платника податку (за наявності) (пп. 48.3 ПКУ).

Тому юрособа у разі наявності печатки має використовувати її при поданні податкової звітності.

 

За 2019 рік слід подавати оновлену декларацію з податку на прибуток
Мінфін наказом від 14.11.2019 р. №481 затвердив зміни до форми декларації з податку на прибуток. Її приводять у відповідність до чинних норм ПКУ. Зокрема, внесено зміни до додатку РІ, ПН, ВП та впроваджено новий додаток – ПП (щодо податкових пільг). Про це ми писали тут, а про набрання ним чинності тут.

За позицією ДПС, оскільки видання наказу №481 обумовлене змінами в податковому законодавстві з 01.01.2019 року, то платникам податку на прибуток рекомендовано подавати декларацію за звітний 2019 рік за оновленою формою.

Нагадуємо також, що за підсумками 2019 року звіт про податкові пільги подається востаннє. З 2020 року він скасовується, а всі дані щодо пільг будуть включатися до відповідної декларації. Про це тут.

 

З 2020 року Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами здаємо за річною формою
Влітку 2019 року було затверджено нову форму статистичного звіту №1-Б «Звіт про взаєморозрахунки з нерезидентами». У зв’язку з цим, Держстатом було видано нове роз’яснення від 28.05.2019 р. №17.4-12/6-19 щодо форми державного статистичного спостереження №1-Б (річна). Це роз’яснення набере чинності (а роз’яснення від 16.07.2018 р. №17.4-12/29 втратить силу) з 01.01.2020 року.

Тепер до цієї форми не включаються дані, які базуються на показнику рахунка 61 «Поточна заборгованість за довгостроковими зобов'язаннями».

Таким чином, показники в Звіті базуються на даних з таких рахунків обліку: 18, 34, 36, 37, 51, 55, 62, 63, 68. Про це ми зазначали тут.

 

Заяву на спрощенку тепер можна подавати в електронній формі
17 грудня податківці оприлюднили доповнення до спеціалізованого клієнтського програмного забезпечення для формування та подання звітності до «Єдиного вікна подання електронної звітності» до версії 1.27.17.0 станом на 28.11.2019 р.

Цей комплект програмного забезпечення включає в себе зміни та доповнення з 27.12.2018 року по 28.11.2019 року включно та встановлюється тільки на релізи Системи версії 1.27.*

Зокрема, на виконання вимог наказу Мінфіну від 16.07.2019 року №308 (з 01.12.2019 року) додано:

  • F/J 0102003 - Заява про застосування спрощеної системи оподаткування;
  • F/J 0102103 - Розрахунок доходу за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування;
  • F/J 1302101 - Запит про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку;
  • F/J 1402101 - Витяг з реєстру платників єдиного податку.

 

Змінено Порядок обміну е-документами з ДПС
Мінфін наказом від 22.10.2019 р. №444 вніс зміни до Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами.

Ним термін «електронний цифровий підпис (печатка)» замінюється на «кваліфікований електронний підпис (печатка)».

Зверніть увагу! Недержавним суб’єктам господарювання зберігати кваліфікований ЕП можна і не на токені. Але при створенні електронного документа суб’єкти господарювання повинні будуть застосовувати саме кваліфікований ЕП. Не стосується така вимога лише звичайних фізосіб.

Видані ЕЦП та посилені сертифікати відкритого ключа, що були видані до 07.11.2018 р. використовуються як кваліфікований електронний підпис та кваліфікований сертифікат електронного підпису до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше двох років з дня набрання чинності цим Законом (тобто не пізніше ніж 07.11.2020 р.). Про це читайте у нашій новині ось тут.

 

Єдина звітність з ЄСВ та ПДФО: коли чекати?
Нагадаємо, що Законами №115-IX та №116-IX передбачено запровадження єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО. Вони наберуть чинності з 1 січня 2021 року. Отже, нову єдину звітність з ПДФО та ЄСВ вперше потрібно буде подавати за І квартал 2021 року.

На виконання вищезазначених законів Мінфін у III кварталі 2020 року має розробити та прийняти відповідні НПА.

Це передбачено проектом розпорядження КМУ «Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, плану дій щодо підвищення позиції України в рейтингу Світового банку “Ведення бізнесу” (“Doing Business”) та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» (завантажити).

***

 

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на січень 2020 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

Доступ до повного тексту цієї новини можливий лише для передплатників пакетів «Експерт», «Профі» та «Тематичні розсилки від редакції». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Тематичні розсилки» становить лише 59 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Тематичні розсилки / Звітність
Теги:
Бланки , Електронна звітність , Звітність , Податкова звітність , Статистична звітність , Фінансова звітність , Декларація

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції.

Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі