• Посилання скопійовано

«Бланки і звітність» №17(152) | 27.11.2024 р.

Сто п'ятдесят другий лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню

«Бланки і звітність» №17(152) | 27.11.2024 р.
Це – сімнадцятий з початку року (а загалом сто п’ятдесят другий та п’ятдесят четвертий під час війни) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно звітності та звітуванню. З часу написання попередньої розсилки минуло три тижні. За цей час сталося чимало, а саме:
  • повідомимо, що затверджено табель (перелік) форм державних статспостережень на 2025 рік;
  • зауважимо, що ДРС вважає за потрібне зменшити кількість звітності для бізнесу;
  • проінформуємо, що до 1 грудня слід подати до ТЦК нові списки допризовників за 2024 рік;
  • зауважимо, що також затверджено альбом форм та календар подання звітів до Держстату;
  • наголосимо, що змінилася форма декларації з акцизного податку;
  • зупинимося на нюансах подання додатка ТЦ до декларації з прибутку;
  • дізнаємося, який порядок заповнення таблиці 1 додатка 2 до оновленої декларації з ПДВ.
Гарного вам читання!
 

Увага! Змінилася форма декларації з акцизного податку

Мінфін наказом від 07.11.2024 №567 затвердив зміни до:
форми декларації з акцизного податку, затвердженої наказом Мінфіну від 23.01.2015 №14 (у редакції наказу Мінфіну від 26.09.2016 №841) (весь перелік змін можна завантажити тут);
Порядку заповнення та подання декларації з акцизного податку (завантажити).
Зокрема:
1) доповнено декларацію рядками за кодами операцій в частині відображення понаднормативних втрат спирту, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів, зазначення  використання пільгових обсягів скрапленого газу, легких та важких дистилятів;
2) викладено у новій редакції додатки 1, 2, 3 до декларації з метою відображення:
  • розрахунку суми акцизу, яка підлягає сплаті, у тому числі за сформовані унікальні ідентифікатори, відповідно до електронних марок, які нанесені на товар, операції з ввезення та реалізації якого є об’єктом оподаткування з врахуванням норм втрат сировини та готової продукції;
     
  • особливостей використання податкового векселя при ввезенні алкогольних напоїв на митну територію України для подальшого їх розливу в споживчу тару.  
Також буде визнано таким, що втратив чинність, з 01.01.2026 додаток 5 до Декларації «Розрахунок суми акцизного податку з втрачених марок акцизного податку, що були придбані для маркування тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах», оскільки з початком використання електронної акцизної марки для маркування зазначених підакцизних товарів такий додаток втрачає свою актуальність. 
 

Затверджено табель (перелік) форм державних статспостережень на 2025 рік

Його розроблено відповідно до плану державних статистичних спостережень на 2025 рік, затвердженого розпорядженням КМУ від 15.10.2024 №1003-р, з метою забезпечення доступності, гласності й відкритості інформації щодо державних статистичних спостережень. 
Табель містить перелік форм державних статистичних спостережень: форм звітності, анкет, інших статистичних формулярів, необхідних для проведення державних статистичних спостережень.
Форми звітності державних органів (крім органів державної статистики) та органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб, що займаються діяльністю, пов’язаною із збиранням та використанням адміністративних даних, до табеля не включені.
Перелік форм структурований відповідно до плану. Про це ми писали тут.

ДРС вважає за потрібне зменшити кількість звітності для бізнесу

На виконання Державної антикорупційної програми на 2023 - 2025 роки ДРС опрацьовано форми звітності підприємців, які є зайвими чи обтяжливими.
ДРС пропонує суб’єктам господарювання долучитись до обговорення та доопрацювання форм. 
Пропозиції слід надавати чіткі та обґрунтовані, до 01.12.2024 в електронному та/або письмовому вигляді на адресу ДРС.
 

Статистична звітність-2025: затверджено альбом форм та календар подання

На сайті Держстату у розділі «Для респондентів» оприлюднено на 2025 рік:
  • Альбом форм державних статистичних спостережень на 2025 рік. У ньому представлено бланки форм державних статистичних спостережень на 2025 рік за розділами по галузям економіки.
     
  • Календар подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності на 2025 рік. У ньому помісячно зазначено граничні терміни подання форм державних статистичних спостережень та фінансової звітності у 2025 році.

Нюанси подання додатка ТЦ до декларації з прибутку

Додаток ТЦ до Декларації є розрахунком для показників додатка РІ до Декларації, в якому сумарне значення, зокрема, граф 17 та 19 відображається у рядках 3.1.3 ТЦ та 3.1.4 ТЦ додатка РІ до Декларації.
При цьому проведення платником податку самостійного коригування податкових зобов’язань з метою трансфертного ціноутворення не передбачає заміну показників у звіті про контрольовані операції, що обраховуються на підставі бухгалтерського обліку платника податку.
А у 2024 році Додаток ТЦ до Декларації доповнено графами 17.1 та 19.1, в яких зазначається ціна або показник, що коригується. Про це все ми зазначали тут.
 

Який порядок заповнення таблиці 1 додатка 2 до оновленої декларації з ПДВ?

Податківці з Офісу великих платників зупинилися на правилах заповнення таблиці 1 додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду» до декларації з ПДВ.
Зокрема, вказано що у таблиці 1 додатка 2 здійснюється повна деталізація (розшифровка) від’ємного значення, зазначеного у рядку 19 декларації. Зокрема у графах 2, 3 зазначається звітний податковий період, у якому виникло від’ємне значення (заповнюється у хронологічному порядку виникнення сум від’ємного значення, починаючи зі звітного (податкового) періоду, який є найбільш давнім до дати подання декларації (найдавніший звітний (податковий) період) (рядок 1), та закінчуючи найближчим звітним (податковим) періодом). У графі 2 зазначаються дві цифри місяця (наприклад «03»); у графі 3 – чотири цифри року (наприклад «2024»).
А згодом ДПС розробила та опублікувала відеоінструкцію щодо заповнення додатку 2. З нею можна ознайомитися у нашій новині ось тут.
 

І наостанок - аналітика від редакції

Про допризовників (юнаків до 17 років) роботодавці повинні подавати списки до ТЦК до 1 грудня. Чи на всіх роботодавців поширюється обов'язок? За якою формою потрібно подавати список у 2024 році? Про це читайте тут.

Наразі це все.
Більше новин на тему звітності ви знайдете тут, консультацій – ось тут, а бланки та податковий календар на листопад 2024 року – у спеціальному розділі нашого сайту blank.dtkt.ua

До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»

 

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Тематичні розсилки/Звітність

Зверніть увагу: новинна стрічка «Дебету-Кредиту» містить не тільки редакційні матеріали, але також статті сторонніх авторів, роз'яснення співробітників фіскальної служби тощо.

Дані матеріали, а також коментарі до них, відображають виключно точку зору їх авторів і можуть не співпадати з точкою зору редакції. Редакція не ідентифікує особи коментаторів, не модерує тексти коментарів та не несе відповідальності за їх зміст.

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі новини рубрики «Звітність»