Це – вже сьомий з початку року (і шістдесят перший загалом) лист тематичної розсилки «Дебету-Кредиту», яка присвячена виключно податку на прибуток.
З моменту написання попередньої розсилки минуло два тижні і нам є про що розповісти. А саме:
- розкажемо про нюанси оподаткування за договором управління майном;
- визначимося, як подати фінзвітність з виправленими показниками в Електронному кабінеті;
- поговоримо про податковий облік витрат, понесених на придбання продовольчих товарів та засобів гігієни;
- з’ясуємо, чи потрібно коригувати фінрезультат на суму профспілкових внесків, пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення.
Гарного Вам читання!
***
Договір управління майном: як оподатковувати податком на прибуток?
Дніпропетровські податківці зауважили, що розділ III ПКУ не містить положень щодо окремого обліку за договорами управління майном і подання платниками податку – управителями майна окремих декларацій з податку на прибуток.
Тобто розрахунок об’єкта оподаткування податком на прибуток здійснюється на підставі даних бухгалтерського обліку шляхом коригування фінансового результату до оподаткування, визначеного у фінансовій звітності з урахуванням операцій за договорами управління майном, на різниці, які збільшують або зменшують фінансовий результат до оподаткування, відповідно до положень ПКУ.
Як подати фінзвітність з виправленими показниками у Електронному кабінеті?
Тернопільські податківці зауважили, що при формуванні звітності, яка подається до ДПС і Державної служби статистики України, використовуються формати з першою літерою «S». За результатами обробки такої звітності в органах Державної служби статистики України суб’єктам господарювання надсилається квитанція №2.
Якщо платником за відповідний звітний період вже була подана фінансова звітність за форматом з першою літерою «S» або «J», то при поданні фінансової звітності з виправленими показниками за форматом з першою літерою «J» в Електронному кабінеті необхідно обрати «стан документа» – звітний.
І наостанок – ще два роз’яснення від ДПС
Щодо особливостей податкового обліку витрат, понесених на придбання продовольчих товарів та/або засобів гігієни для використання співробітниками компанії, читайте тут («Положеннями Кодексу не передбачено різниць для коригування фінансового результату до оподаткування, що виникають за операціями з придбання продовольчих товарів (бутильована вода, кава, чай, цукор) та/або товарів господарського призначення (засоби гігієни).Такі операції відображаються згідно з правилами бухгалтерського обліку при формування фінансового результату до оподаткування»).
Щодо коригування фінансового результату до оподаткування на суму профспілкових внесків, пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення, які перераховуються до профспілок та недержавних пенсійних фондів читайте ось тут («Положення пп. 140.5.9 ПКУ не поширюються на операції з перерахування роботодавцем - платником податку на прибуток профспілковій організації членських внесків працівників - членів профспілки, а також пенсійних внесків та недержавного пенсійного фонду за дорученням працівників, за умови, що такі внески не враховуються у складі витрат при визначенні фінансового результату до оподаткування такого роботодавця»).
***
Наразі це все.
Більше новин на тему податку на прибуток ви завжди знайдете тут, а консультацій – ось тут.
До зустрічі!
Ваш «Дебет-Кредит»